Zdravím a přeji krásný den všem v redakci a všem čtenářkám.

U dnešního tématu jsem musela, i kdybych nechtěla, vzpomenout na moje věno-nevěno.
Můj otec na rozdíl od matky vše nakoupil, jak se sluší a patří pro jedinou dceru. Založil mi spořitelní knížku, ovšem nezadal heslo, což jsem zjistila až pozdě. Všechny peníze, které jsem dostávala od babiček, jsem mu vždy dala, aby mi je vložil do spořitelny. Nevím přesně kolik, ale bylo na ní dost pro začátek mladé rodiny.
Mezitím se rodiče rozvedli, otec se odstěhoval a věřil mé matce, že mi vše odevzdá. Nezabývala jsem se tím, kde co je uschované, v které spořitelně jsou peníze nebo kde je spořitelní knížka.

Vdávala jsem se a pro matku, u které jsem již v tu dobu nebydlela, jsem poslala taxi, jak jsme se ústně dohodly s tím, že mi přiveze vše, co jsem doma měla - věno a spořitelní knížku.
Jaké ale bylo moje překvapení - matka přijela, ale vše údajně zapomněla doma. Bylo mi to divné, ale o svatební den jsem se tím nechtěla zabývat a říkám: nevadí, my se pro to u tebe stavíme. Souhlasila, ale nějak se mi to moc nelíbilo, proč to nemohla naložit do taxíku? Taxikář by jí s tím rád pomohl, byl to dokonce můj nastávající švagr. Svatba proběhla, jak má, matka odjela večer domů, opět taxíkem, a já jí říkám: mami, dej to Standovi, on mi to přiveze. Ale prosím tě, zněla odpověď,  já to musím ještě dobalit, tak si přijeďte vy.
No, červíček vrtal a hned druhý den jsme jeli k mé matce pro moje věno...
Ano, vše prodala a doma nebylo vůbec nic. Kde je knížka? - ptám se.
Není, já ji vybrala a nic z toho nemám.
V ten moment by se ve mě krve nedořezal. Obrátila jsem se a odcházela, pro slzy jsem neviděla, kam šlapu.
Když se to dozvěděl táta, museli jsme ho držet, nevím, jak by to bývalo dopadlo, kdyby k ní v ten moment jel. Navíc tomu musím podotknout, že moje matka nikdy do práce nechodila, byla se mnou doma a nikdy nesouhlasila s nějakým věnem pro mne. Můj otec si bral práci navíc, aby mi mohl věno připravit a takto vše dopadlo.

Co se týče věna, myslím si, že v dnešní době je pro mladé lidi nejlepší nastřádat peníze, aby si koupili sami, co se jim líbí z dnešního nepřeberného množství zboží. Nejdůležitější je pro mladé lidi byt, ale víme všichni, že pokud nejsou v rodině miliony, není na byt.

Zdraví Věrulinka


Uff, tak to je tedy dost drsný příběh! Aby matka okradla dceru... to se hned tak nevidí. Díky a pěkný den! 

Reklama