Módní návrháře to každý podzim táhne na venkov. Je to logické.

Po hektickém a barevném létě přichází uklidnění a nostalgické pozastavení. Zemité barvy, hřejivé materiály, výrazné struktury a hlavně kostka ve všech vzorech a velikostech. Venkovský trend, tzv. Country life, se inspiruje především oblečením bohaté aristokracie, trávící svůj volný čas honitbou, jezdectvím a rybařením.

Ale nebojte se, nejde o žádnou snobárnu. Nemusíte patřit mezi horních deset tisíc, abyste se mohla obléknout podle posledních trendů. Stačí se jen pozorně dívat a vybrat si to, co je pro tento trend typické. 

Kostka v první řadě
Možná se vám zdá až moc okatá a rozšiřující. Dobrá, vyměňte ji za drobnější vzory. Třeba pepito, kohoutí stopu, nebo ji nahraďte melírem.



Hřejivé materiály

Těm se asi bránit nebudete, že. Jestli se vám vlna zdá moc teplá, drahá nebo kousavá, můžete ji přece nahradit syntetikou. Ale co si budeme povídat, vlna je vlna.



Zemitá barevnost
K podzimu přece patří. Odstíny hnědé, zelené, bordó a šedé. Že byste si mezi nimi nevybrala?

Všimněte si, že letošní venkovský styl nepostrádá eleganci. 
Možná namítnete, že je to venkov viděný městskýma očima.



Už slyším kritiku, že byste mě chtěly vidět, jak jdu na vesnici takhle vyfintěná třeba nakoupit. Klidně, alespoň by měly ženské o čem mluvit. Sice se dnes rozdíly v oblékání stírají, ale není výjimkou, když potkáte typickou realitu oblečení venkovských žen – zástěra, tepláky, svetr a šátek.

A neříkejte, že to není pravda, tento víkend jsem tam byla.



Jak se vám líbí tento trend? Vybrala byste si? Myslíte, že je to móda jen do města?

Nic vám to neříká? Zajímá vás jiný styl? Zkuste si vybrat v článku Na podzim můžete být romantickou rockerkou.

Reklama