Také na vás působí dny, které právě prožíváme, smutně a vše kolem vás vám připadá šedé a bez nálady? Potom doporučuji oživit váš byt teplými barvami, někdy stačí koupit nové povlaky na polštáře v barvě slunce nebo pomerančů, na velký talíř naaranžovat několik různě velkých žlutých svíček a doplnit talíř drobnými mandarinkami. A pokud máte hodinku času a chuť vyrobit si něco opravdu originálního, mám tu pro vás nápad - věnec zdobený barevnými těstovinami. Jeho výrobu zvládne i starší dítě, jen pozor na tavnou pistoli, která je při práci velmi horká a mohla by způsobit popáleniny...
Takže s chutí do toho a půl je hotovo :-))) Připravíme si slaměný podklad (v případě nouze lze použít i polystyrenový, ale u něj hrozí riziko, že bude bílý polystyren stále prosvítat a celkově působit nepřirozeně). Dále potřebujeme barevné těstoviny - mašličky apod. Těstoviny seženeme v každém větším supermarketu, prodávají se již barevně namíchané. Nejlepší na omotávání a výrobu mašlí jsou jutové mašle, které se prodávají v mnoha barvách. Vyberte takové, aby ladily s barvou těstovin… Na lepení doporučuji použít lepidlo v tavné pistoli. Začneme tím, že věnec hustě dokola omotejte jutovou mašlí, kterou na obou koncích přichyťte tavným lepidlem (případně špendlíkem). Přiměřeně utahujte, aby se stuha později nerozjela. Místo jutové stuhy můžete na podklad použít například sušený zelený mech a přivazovat ho tenkým zeleným drátkem.
Pomocí tavné pistole přilepujeme jednotlivé těstoviny. Nesnažte se o pravidelnost, ve výsledku totiž působí uměle. Prostě berte těstoviny, jak vám přijdou do ruky, a lepte je k sobě. Pokryjte cca 3/4 celkové plochy věnce.
Ze dvou barev mašlí vytvarujte mašli a uprostřed ji ozdobte květem z Twist Artu (TwistArt je novinka na trhu s dekoracemi a více o něm najdete na mých stránkách). Květ samozřejmě není nutný, ale celou kompozici příjemně oživí. Na zavěšení upevněte další kus jutové mašle, není to však nutné, pokud chcete můžete na zavěšení použít třeba vlasec...
Na další zdobení můžete také použít TwistArt. Jednoduše rozbalte provázky tak, aby na obou koncích zůstaly neroztočené konečky a uprostřed také neroztočený kousek. Připevněte na věnec ještě před mašlí. Stejně dobře můžete použít sisalový provázek nebo sušené trávy. A pak stačí pověsit na stěnu nebo dveře a sklízet obdiv... :-)))
Pracovní postup krok za krokem na fotografiích najdete na www.brydova.cz.