Region Hatta se nachází asi 130 kilometrů od centrální části Dubaje v pohoří Hajar. Na své si zde přijdou nejen milovníci odpočinku, ale také historie. Kromě přírodní scenérie tu lze obdivovat kulturní dědictví Dubaje, například desítky hliněných domků, mešitu i staré vojenské věže.
5b4878ec202d5obrazek.png

Dosud byla Hatta navštěvována především obyvateli Dubaje. Nově se ale má stát i častějším cílem turistů, kterých do metropole míří na 16 milionů ročně, z toho přes 70 tisíc i z České republiky. 

„Hatta je proslulá nádhernou krajinou – jsou zde hory, jezera, farmy, přehrady, čerstvý vzduch a rozvíjející se ekoturistiké projekty. Teď chceme v oblasti vytvořit více ekonomických příležitostí i pro mladé lidi, místní firmy a podnikatele,“ říká Abdul Al Habaj, předseda představenstva skupiny Meraas, která bude mít rozvoj regionu na starost.
5b4878fbcc7a9obrazek.png

Prvním přírůstkem bude obří nápis „Hatta“ umístěný asi 450 metrů vysoko v pohoří Al-Hadžar, který bude představovat vstupní bránu do této oblasti. Brzy se již otevře také zážitkové centrum a interaktivní informační středisko.

Nocování v chatách i karavanech
5b4878e0cd213obrazek.png
K dalším projektům, jež budou zprovozněny v první fázi, patří idylické horské chaty o 20 pokojích. Nabídnou úchvatné výhledy na okolní hory a poklidnou krajinu plnou příležitostí k odpočinku. Stavební materiály byly vybrány tak, aby se doplňovaly s okolní přírodou a nechaly ji vyniknout.

Návštěvníci Hatty budou také moci přenocovat v ojedinělém typu hotelu sestávajícího z karavanů postavených na březích přehrad obklopených malebnými horami. V druhé fázi by se mělo v regionu otevřít i několik nových gastronomických příležitostí pro místní i návštěvníky.

Reklama