Případ Karla Srby, odsouzeného za plánování vraždy novinářky, poukázal na praxi, která je v našich věznicích běžná. Pokud se chováte slušně, můžete dostat dovolenou. Z vězení.
Propustky z vězení mají hned několik účelů. Především motivují vězně ke slušnému chování – je to jedna z mála odměn, kterou můžou ve věznici dostat. Navíc jsou často odměnou i pro příbuzné – vězeň se může často po letech setkat s partnerem či s dětmi. Propustky bývají také udělovány kvůli závažným událostem v rodině, jako je například úmrtí, nemoc nebo i svatba.
Rizikem naopak je, že po té, co okusí svobodu, se někteří vězni už nechtějí vracet. I proto podléhá udílení propustek přísné kontrole – nesmí existovat obava, že by propuštěný vězeň páchal nějakou trestnou činnost nebo že by se z propustky nevrátil.
Co si o propustkách z vězení myslíte Vy? Udělovaly byste je? Komu ano a komu ne? A co Karel Srba, měl podle Vás nárok na propustku?
Nový komentář
Komentáře
paníliška:
Handa: Jenomže si to taky platí a ti, co nepracují, splácejí po propuštění.
Smysl článku ale vůbec nechápu.
reina.latina: to fakt, ale v tom vězení mají také všechno placený jako v hotelu, i zábavu
To je jako vzít si dovolenou,když je ženská na mateřský dovolený
Snad tam sedí za trest, tak jaké výlety!
Propustku na pohřeb bezprostředního příbuzného ano a v doprovodu vězeňské stráže nebo policie.Podle závažnosti trestného činu případně pouta.Nevím,kdo by pak o ni stál.
No a co?
je to blbost
To je směšné ! Dovolená z vězení ! ach jo...
Nevím, proč se v téhle zemi, pořád někdo něčemu diví.
Když odnětí svobody, tak odnětí svobody. Zvlášť u člověka odsouzeného za přípravu vraždy je to absurdní