Divadelní spolek KAŠPAR uvede ve čtyřech květnových dnech a nocích inscenaci DRACI NOCI a SPOL. s výběrem nejstarších veršů světa a dětskou pohádku O POLÍBENÉM DRAKOVI.

dracinoci

Draci noci a spol. jsou výběrem z nejstarších veršů světa. Básně starého Egypta, Číny, Japonska a poezie Aztéků – to byl zdroj nevšedního scénáře inscenace. „Jsou to skvělé verše, připomínají naše lidové písně – jsou jednoduché, upřímné, čisté. Básně o lásce, přátelství a samotě. O tom co se děje v tichu noci,“ vysvětluje Jakub Špalek, který spolu s Janem Potměšilem a Jitkou Nerudou večerem plným poezie provázejí. Galantní poezie francouzských autorů 16 .- 20. století vypráví o lásce v nejrůznějších polohách. Jak napsal anonym z 18. století: „Vyplňte paní bez váhání veškerá milencova přání! Lepší je hřešit – nu a pak se kát, než kát se a nic nedělat.“

V rámci Draků noci a spol. se můžete těšit na to nejlepší z milostné poezie – Shakespearovy sonety, francouzská galantní poezie, současní čeští autoři… - v programu skromně pestrém se objeví:

Jitka NerudováJan PotměšilJakub Špalek,  Martin HofmannAlena DolákováTereza Rumlová, Milena SteinmasslováPetr LněničkaEliška M. Boušková.
Doprovodem bude kouzelný zvuk loutny či saxofonu..

dracinoci1

Pro děti je připravena autorská pohádka O Políbeném drakovi ušitá na míru prostoru májového stanu. Velkou zajímavostí je prostředí ve kterém se vše odehrává, místo kde sedí diváci spolu s herci – BAMBUSOVÝ STAN - scénograf Karel Špindler k tomu říká: „Pokusili jsme se vytvořit intimní, zajímavý prostor s krásným prostředím. Výsledkem je originální obrovský stan, ve kterém sedí herci i diváci.“

Přijďte se spolu s herci přenést na čas do jiného světa, světa vzdáleného tomu všednímu, světa odpočinku, klidu a krásných básní. Přijďte do bambusového háje, oázy uprostřed všedního bytí.

14.5. DRACI NOCI a SPOL. od 19:30

15.5. DRACI NOCI a SPOL. od 18:00

16.5. DRACI NOCI a SPOL. od 18:00

16.5. O POLÍBENÉM DRAKOVI od 15:00 (veřejná zkouška)

17.5. O POLÍBENÉM DRAKOVI od 14:30 a 16:30

Počet diváků je omezen, stejně tak i počet repríz, takže si neváhejte včas rezervovat své vstupenky.

dracinoci2

Více informací najdete na www.divadlovceletne.cz/planovana-predstaveni.

Reklama