Parádní způsob, jak vyřešit svou budoucnost, je bezesporu programově se zamilovat do bohatého muže. Ono je vlastně jedno, jak takový člověk vypadá, a už vůbec nezáleží na charakteru. Konečně o kvalitách myšlení a hloubce prožitku ženy, která se rozhodne k takovému kroku, lze také s úspěchem pochybovat. Člověk jen těžko uvěří tomu, že po několika schůzkách v drahých restauracích, případně v luxusním hotelu v zahraničí, je možné cokoli upřímně prožívat. A hlavně je potřeba si uvědomit, že taková slečna či žena se do soutěže hlásí v podstatě naslepo, nastavená ji vyhrát, a dotyčného ani neviděla. No láska jako trám!

Naprosto otřesný úpadek ženské hrdosti a sebehodnoty přichází ve chvíli, kdy „milovaný“ milionář zkoumá doteky její tělo a zítra bude tutéž analýzu provádět na další zúčastněné. Ta předešlá je v už v té chvíli minulostí předešlého dne. Co na tom, že pohled do zrcadla musí večer vnitřně připomínat – kulantně řečeno – lacinou slečnu. V vile na krásném místě si dívky vymění zkušenosti z celého dne a povypráví o společně prožitých, romantických chvilkách s tím báječným chlapíkem... Ze vzájemných pohledů lze vyčíst minimálně pokus o vraždu.

 

Jednoho večera jedna nedostane růžičku – do kamer pak sdělí celému národu, jaký že je tento pán povrchní hrubián, a několika slovy odhalí skutečný charakter soupeřek, přičemž ještě včera se ke stejným hodnotám vřele hlásila.

 

O co se bojuje?

O znuděného „borce“, který ve snaze si namasírovat ego, protáhnout svou osobu médii a zvýšit prestiž už patrně ani netuší, co slovo láska v jádru vlastně znamená. Zato ho za jeden díl pořadu minimálně desetkrát zopakuje. Hledá partnerku na celý život. Upřímnou, hodnou, pečující, láskyplnou ženu a matku pro svého syna. Výtečný způsob, jak tuto potkat, je vstoupit s tváří gentlemana do soutěže „urvi si svého milionáře“. Zde se to totiž upřímnými, citlivými bytostmi jen hemží. Pokud by pan Michal o takové kvality ženy skutečně stál, těžko by hledal takto.

Mimochodem –  ve všech odvysílaných dílech jsem z jeho úst dvanáctkrát napočítala termín „dostat se pod kůži“. Usoudila jsem, že tento pán měl být spíš dermatolog nebo plastický chirurg, či případně záhadolog.

 

Společná noc.

A jde do tuhého. Jak dokázat Michalovi a jeho kreditní kartě, že je upřímně miluji?  Poctít ho návštěvou v jeho apartmá na celou noc, a to byť v detailech bez kamer, před očima celého národa, nebo si zachovat poslední zbytky hrdosti , zůstat ve svém a zmateně doufat, že si přeci nebude vybírat ženu podle toho „ která mu dá“.  Vítězem nad vlastním hodnotovým systém je bohužel kreditka. Konečně v dnešní době tento nenápadný detail převálcoval už nejednu osobnost.

Když pomineme pohnutky vedoucí k podání přihlášky do soutěže , je to Katka, která si dnes může říct „ tak hluboko jsem přeci jen neklesla.“

 

Závěrem

A výsledný efekt? Dvacet žen s totální ztrátou cti a jeden bezduchý chlapík, který si náramně užil.

Bylo by jistě pikantní, podívat se obličeje vítězky, kdyby se ukázalo, že velký MICHAL, vůbec nemá peníze.                                                                                                               

Reklama