Myslím, že toto téma je poměrně zajímavé na názory lidí a taky dost citlivé v naší společnosti.

Asi je pravda, že dokud se to toho člověka nějak nedotkne, moc mu to ani nepřijde.  
 
    Menšiny u nás, za které považuji z větší části cizince, mi nikdy nijak nevadily. Vlastně mi někteří i imponují. To mluvím o "černoších", které když uvidím, nevím proč, ale musím se na ně usmát. Třeba je to proto, že z nich vyzařuje taková nějaká exotika, ale ten úsměv na mé tváři se vždy objeví a oni ho kupodivu opětují. 
 
    Jsem toho názoru, že každý, ať je to kdokoli, má právo na svůj život, kdekoliv, kde si sám rozhodne. Znám například Čecha, který žije 35 let v Africe, je tam nad míru spokojen, a i když si ponechal české občanství, chce tam navždy zůstat. Tak proč by to nešlo i u nás? 

   Pokud se ale tady cizinec dopustí trestné činnosti, myslím si, že by si trest měl odpykat tady, i kdyby to byl syn samotného krále. 
 
    Bohužel i já mám špatnou zkušenost, a to s Romy. Byl to pro mě otřesný zážitek. Na vlastní oči jsem viděla, jak tři chlapi napadli "bílou" dívku, jen proto že se jim prostě nelíbila. Dodnes to mám před sebou, jak ta dívka leží na silnici a oni do ní kopají. Smutné však bylo, že i když tam byla spousta lidí okolo, nikdo se jí nezastal. Prostě všichni dělali, že nic nevidí. A proč? Měli strach a v tom je naprosto chápu. 
   
   Neříkám, že ten je lepší a ten horší. Vím, že Češi můžou být a někteří i nejspíš jsou stejní, ale prostě už na ně koukám trošku jinak po té zkušenosti.
 
    Ale rozhodně mi nevadí, že děti cizinců navštěvují naše školy. A proč by je navštěvovat nemohly?
Jen doufám, že nás v budoucnu cizinci nepohltí!   
         
 
                                                                Fidy
 
    

 

Setkali jste se s podobnám případem? Napište nám o něm!

 

Dnešní téma

Jaký máte vztah k menšinám?
Vadí Vám děti cizinců v našich školách?
Registrované partnerství homosexuálů, souhlasíte s ním?
Co nebo kdo jsou podle Vás menšiny?
Pište, nejzajímavější příspěvky odměníme dárečky!

redakce@zena-in.cz

Reklama