První zářijový týden nebude jen prvním týdnem pro školáky, ale také prvním týdnem nové (již třetí) řady oblíbeného seriálu Velmi křehké vztahy. Jaká byla první klapka v nových kulisách, jaká je nová znělka?

Režisérkou nové znělky je Mirjam Landa, manželka Daniela Landy. Titulní píseň ale nenazpíval její manžel, nazpívali ji společně Dasha a Petr Bende. „Autorem hudby je manžel Dany Morávkové Petr Malásek a text napsal Václav Kopta,“ řekla nám tisková mluvčí Jana Kocová. Na nové znělce nás zaujal přístup Mirjam Landa, která tvrdí: „Seriál jsem nikdy dřív neviděla, ale hned jsem si ho oblíbila.“

První klapka v nových kulisách.

Novináři jdou do nových kulis.

„Druhá řada končí svatbou a nová řada začíná také svatbou, takže se bude na co těšit,“ prozradil Rostislav Uher, šéfredaktor vlastní tvorby TV Prima. V nové řadě půjde zejména o „souboj“ dvou klanů Strnadových a Rubešových. Třetí řada úplně opouští dědictví v Anglii a půjde zejména o příběhy obyčejných reálných lidí. „Máme nové ateliery, novou znělku, novou grafiku, nový způsob snímání,“ dodává šéfredaktor Uher. Ostatně na záběry z nových atelierů se můžete podívat již v tomto článku.

Na co se můžete ve třetí řadě těšit?

• Andrea stojí v čele soukromé nemocnice a má s ní velké podnikatelské plány. Ty jí však neustále narušuje rodina Strnadových a záludný společník Lang. Andrea se ocitá sama mezi nepřáteli.

• Evžen Hartl zemřel. Jeho smrt vyšetřuje policie a podezřívá několik osob. Není jasné, zda šlo o nešťastnou náhodu, nebo o záměr. Kdo se chtěl Evžena zbavit?

• Petr si otevřel spolu se Skálou soukromou advokátní kancelář a se svým novým týmem obhajuje klienty v zapeklitých a dramatických případech.

• Docent Strnad se ožení a věří, že se konečně jeho rodině začíná dařit. Do soukromé nemocnice nastupuje jeho starší syn Alexandr a hned si získává úctu a autoritu u svých pacientů.

Co ještě říct k nové znělce a logu? Znělka je dynamická, plná střihových efektů (v jednu chvíli například Petr Vondráček odhazuje na ulici jablko, aby ho vzápětí Oldřich Vízner chytil v zahradě pod stromem) a zajímavých záběrů, které představují hlavní hrdiny nové řady. Logo je oproti stávajícímu strohé, moderní a rozhodně nápadité s významovým podtextem.

O logu a grafice pohovořil Pavel Jankovský, vedoucí propagace TV Prima: „Chtěli jsme trochu narušit romantickou představu se stávajícími kudrlinkami, takže jsme logo zjednodušili na VéKáVéčka. Důležitá barva je pro nás růžová a fialová, která reprezentuje jistou vztahovost. Celé logo je propojené erbem nebo knihou, chcete-li, ta značí příběhovost.“

Nová znělka i grafika by měla být divákům představena během příštího týdne – náš magazín bude jedním z prvních, na kterém si je budete moci prohlédnout!

Nové postavy

Jak již bylo napsáno výše, v nové řadě půjde zejména o souboj klanů Rubešových a Strnadových: „Z tohoto důvodu jsme museli trochu klan Strnadových posílit,“ vysvětluje Rostislav Uher. Můžete se tedy těšit na nové tváře, konkrétně na:

Alexandra Strnada (Pavel Řezníček)
Alexandrovi je čtyřicet let, je synem docenta Strnada. Pracuje jako chirurg, je velice úspěšný. Nastupuje do soukromé nemocnice, kde má podíl jeho otec.

Barboru Strnadovou (Sabina Králová)
Barboře je třicet čtyři let, je právnička a pomáhá Simoně Rubešové s jejím případem. S manželem Alexandrem si po rodinné tragédii nerozumí, oba se odcizili. Pracuje v prostorách, které si pronajala v advokátní kanceláři u Petra a Skály.

Jakuba Karáska (Vojtěch Dyk)
Jakubovi je čtyřiadvacet, je koncipient a zabývá se kauzami, které řeší Petrova kancelář. Dostává na starost Andrein případ, ale postupně se do něj zamotává. Spolu s bratrem, vyšetřovatelem Vaškem, pečuje o nemocnou babičku.

Dále pak do seriálu přibyly zatím menší charaktery:
Doktor Liška, bývalý manžel Andrey, kterého ztvárnil Roman Štolpa, Nataša Kocmanová, policejní vyšetřovatelka a kolegyně Vaška, hraje ji Kamila Sedlárová a paní Karásková, babička Jakuba a Vaška, tu hraje Eva Matalová.

Sledujete „VKV"? Těšíte se na novou řadu? Kdo je vaše nejoblíbenější postava? Jak se vám líbí nové kulisy a zákulisí?

Reklama