mascara.jpgFoto: Shutterstock

1. Maybelline New York  Falsies Lash Lift (189 Kč)
Tato řasenka krásně řasy natočí, dost je pozvedne a prodlouží, bohužel je ale moc nezahustí. Nejlepší je použít alespoň dvě vrstvy, aby byl efekt výrazný. Kartáček, který je ve tvaru přesýpacích hodin, řasy hezky rozčeše. Za nás by však mohl být na konci trochu užší. Špatně se s ním dostává do vnitřního koutku. Řasenka se nedrolí a je vhodná i do teplejšího počasí. Její voděodolná verze se nám osvědčila i v dešti a ve vířivce, kdy na oko několikrát cákla voda. Za tuto cenu skvělý výkon.

2. Gosh Catchy Eyes Drama (231 Kč)
Jednou z nejlepších řasenek, které jsme vyzkoušely, je Catchy Eyes Drama od značky Gosh. Její zaoblený gumový kartáček vás možná na chvíli vyvede z míry, ale nebojte se, rychle se s ním naučíte pracovat. Textura řasenky je velmi lehká. Řasy velmi výrazně prodlouží a zahustí. Jsou díky ní výrazné a intenzivně černé. Obtiskuje se však poměrně málo a nedrolí se. Odolá vůči slzám, dešti, potu i vlhčímu vzduchu, avšak díky speciálnímu filmotvornému činidlu citlivému na teplo jde pak velmi snadno odlíčit. Některé možná potěší, že je veganská a vhodná i pro alergiky. Takže, pokud máte citlivé oči, je Catchy Eyes Drama jasnou volbou.

3. L’Oréal Paris Lash Paradise (259 Kč)
Řasenka slibuje prodloužení řas i objem. Řasy opravdu celkem prodlouží i dodá objem. Kartáček určitě potěší ženy, které dávají přednost klasice a nerady s kartáčky experimentují. Za nás by však mohl být maličko užší a štětinky hustší, aby se řasy lépe pročesaly a méně slepovaly. Uprostřed je kartáček trochu zúžený. Díky intenzivní barvě jsou řasy krásně výrazné. Pokud máte delší řasy, může se stát, že se vám řasenka občas obtiskne nad víčka.  Tomu ale můžete předejít například nanesením více pudru na problematické místo. Za poměrně nízkou cenu ale opravdu skvělá řasenka.

4. Incredible Giordani Gold Oriflame (349 Kč)
U této řasenky značky Oriflame nám kartáček vyhovoval o něco více. Je hustší a užší. Opět skvělý pro ty, které preferují klasiku. Řasenka se velmi dobře nanáší a hezky pročeše řasy. Prodlouží, ale zároveň neslepuje a nedrolí se. Opět je zde trochu problém s otiskováním nad oči, v případě delších řas. S ohledem na cenu však opět skvělá volba.

5. Lash Boosting 3-v-1 Artistry Studio (715 Kč)
Tato řasenka nás nejvíce zaujala svým unikátním gumovým štětcem. Otočením konce držátka můžete totiž změnit jeho délku, a tím i rozestupy štětin. Řidší nebo hustší kartáček, delší nebo kratší, je to jen na vás, jak si jej nastavíte. Výborně se s ním pracuje. Řasy prodlouží a rozčeše. Nerozmazává se ani nedrolí a vydrží celý den. Pokud máte delší řasy, i tady se však může stát, že se nad očima trochu obtiskne, ale jen nepatrně. Bohužel tato řasenka není na řasách příliš výrazná jako některé jiné. Řasy pročeše nejlépe ze všech uvedených, ale celkem málo je obalí a nejsou proto tak výrazné jako po použití jiných řasenek. Pro výraznější řasy je nutné nanést trochu více vrstev a doporučujeme pod řasenku ještě nanést bázi Bangkok, taktéž od Artistry Studia, pro lepší efekt. Ta pomůže řasy ještě více zahustit a prodloužit. I když není efekt tak velký, řasy za to díky této řasence vypadají velmi přirozeně. Pokud tedy nepotřebujete být jako mrkací panenka a mít hustě obalené řasy řasenkou, je to rozhodně skvělá volba.

6. Urban Decay Lash Freak Mascara (750 Kč)
Tato řasenka od Urban Decay je novinkou na trhu. Má velmi zajímavý originální kartáček. S takovým jsme se setkaly poprvé a nejdříve jsme se bály, že s ním nebudeme umět pracovat. Není to však vůbec složité. Jedna strana slouží k pročesání a nabarvení řas a díky tomu dosáhnete prodloužení a objemu. Hrot kartáčku je určen k oddělení řas, jestliže se slepí, a druhá hladká strana slouží k nadzdvižení řas. Řasy jsou po nanesení viditelně delší a objemnější. Řasenka je odolná vůči rozmazání i potu, takže ideální například do letních parných dní. Mile nás překvapilo, že se ani neotiskává nad oči.

7. Benefit BADgal BANG! (790 Kč)
Za nás rozhodně řasenka s nejlepším kartáčkem, který řasy perfektně oddělí. Gumový kartáček je delší a užší a na konci zúžený, takže se s ním dobře malují řasy i ve vnitřním koutku. Řasenka se velmi dobře nanáší a dělá krásné husté a dlouhé řasy, aniž by je zatěžovala. Nerozmazává se, avšak u delších řas se občas otiskne nad oči. BADgal BANG! jsme si hodně oblíbily. I když je dražší, za koupi to rozhodně stojí. Balení vydrží docela dlouho a nevysychá.
5ef08c4661865obrazek.jpg