OI000084-5-.jpg

Naše chuťové pohárky měly možnost vyzkoušet:

  • Strážnické brambůrky jemně solené
  • Strážnické brambůrky česnekové
  • Strážnické brambůrky hořčicové 
  • Strážnické brambůrky slaninové
  • Strážnické brambůrky paprikové
  • Hobžovy brambůrky cheddar a jalapeňo
  • Hobžovy brambůrky smažená cibulka
  • Hobžovy brambůrky sůl a ocet

OI000174-2-.jpg

A jak to dopadlo?

Veronika, redaktorka

Hobžovy brambůrky moc dobře znám. Nejen proto, že je vídám v regálech supermarketů, ale také díky chytlavé reklamě se známým popěvkem Nejsme chipsy, jsme brambůrky. V redakci jsme si jedno odpoledne udělaly doslova brambůrkové hody a poctivě jsme všechny příchutě ochutnaly. Sáčky šly z ruky do ruky a často se u někoho zasekly, protože u jednoho brambůrku prostě nemohlo zůstat. Osobně si brambůrky dávám většinou na rodinných oslavách. Sama si je domů nekupuju, protože vím, že bych nepřestala lovit v sáčku, dokud by nebyl prázdný. A pak bych z toho měla trochu výčitky. Co se týče brambůrku od Petra Hobži obecně, vyhovují mi jejich tenčí, ale o to křupavější plátky. Je vidět, že jde o poctivé produkty, na čemž si značka zakládá. Úplně nejvíc mi chutnaly Strážnické brambůrky hořčicové – mají říz, ale zároveň nejsou příliš ostré, aby mě z nich pálila pusa. Hned za ně bych zařadila slaninu (výrazná masová chuť nezklamala) a na třetí místo bych dala smaženou cibulku. Tu miluju - dávám si ji pravidelně na salát nebo si se smaženou cibulkou kupuju i bagety. Moc mi chutnaly i paprikové brambůrky. Jemně solené jsou klasikou, která nezklame. Kombinace cheddaru a jalapeňo byla taky fajn, ale první místo bych jí nedala. Stejně tak mě moc neoslnila příchuť sůl a ocet, protože ocet jako takový nemusím. Cením ale to, že ve srovnání s jinou značkou, kterou jsem kdysi ochutnala, nebyla octová přichuť brambůrků od společnosti Petr Hobža tak kyselá.

OI000172-1-.jpg

Marta, editorka

Jako malá jsem brambůrky milovala, ale jako dospělá se jim snažím vyhýbat. Většinou si dám jen na nějaké oslavě apod., domů si je většinou nekupuji. Redakční testování jsem ale nemohla odmítnout, protože ráda testuji jídlo a různé příchutě. Na klasicky slané brambůrky si moc nepotrpím, ani paprikové nemám moc v oblibě, takže jsem se těšila spíše na ty ostatní. Nejvíc ze všeho mě zaujaly Strážnické hořčicové. Není to nic pro lidi, kteří si nepotrpí na pálivé, ale já mám výrazné chutě ráda. Z Hobžových brambůrků pak byly mým favoritem cheddar a jalapeňo i sůl a ocet.

OI000050-3-.jpg

Michaela, recepční

Ač nejsem velkým fandou brambůrků, příležitostně je ochutnám při oslavách, na grilovačkách nebo jen tak ke sklence dobrého vína. V těchto případech raději sáhnu po těch Hobžových, které mají na rozdíl od chipsů opravdu bramborovou chuť. Co se týká příchutí, jsem spíš konzervativní, ale po redakčním testování musím změnit názor. Všechny druhy chutnají opravdově a ne uměle. Toho si cením, i když ne všechny se staly mými favority. Nejvíc mi chutnaly brambůrky cheddar a jalapeňo, potom smažená cibulka a hořčice. Slaninu bych dala na pomyslné bramborové místo, které by následovala klasika v podobě solených, paprikových a česnekových brambůrků. Nejméně mě zaujala příchuť sůl a ocet, i když musím uznat, že mají také něco do sebe.

OI000085-1-.jpg

Klára, obchodní oddělení

Brambůrky jsou pro mě slaný hřích, který si ale občas nemohu odepřít. Zejména na večírku nebo při nějakých oslavách. Testování mě velmi potěšilo, protože jsem ochutnala nové příchutě mých oblíbených Hobžových brambůrků. Chutnaly mi všechny, ale nejvíce ty pikantní, s příchutí hořčice, cheddar a jalapeňo a sůl a ocet. Musím říct, že o těchto příchutích jsem ani pořádně nevěděla, takže oceňuji, že jsem si je mohla napsat na seznam toho, co mít doma, když jednou za čas přijde chuť na mlsání. Jen je musím mít někde, kde nejsou na očích, protože jinak by dlouho nevydržely… Jistě to znáte stejně jako já.

OI000090-4-.jpg

Vendula, zástupkyně šéfredaktora

Mám to velmi podobně jako kolegyně. Smaženým brambůrkům se snažím vyhýbat, protože jak jednou ochutnám, neumím si říct dost. Ale jsou dny, kdy si je také dopřeji, a to pak sahám v regále právě po těch od Hobžů. Vyhovuje mi i malé balení, nemám pak takové velké výčitky… Z novinek mi moc chutnala varianta sůl a ocet. Obávám se, že je budu muset znovu brzy „otestovat“.

61373a96adf8csss.gif

Brambůrky, ne chipsy

Ačkoliv většina lidí nevnímá mezi termíny „chipsy“ a „brambůrky“ významný rozdíl, Hobžovi vyrábí své Strážnické brambůrky s důrazem na kvalitu a tradici. Chipsy před smažením prochází procesem tzv. blanšírování, kdy jsou jednotlivé bramborové plátky proplachované v teplé vodě. „Při blanšírování jsou lupínky zbaveny nejen škrobu a cukru, ale bohužel i své typické bramborové chuti. Díky tomu je následná výroba chipsů jednodušší a dá se na ni použít více bramborových odrůd. My ale volíme cestu, kdy jsou lupínky jen očistěné ve studené vodě. Tím si zachovají, pro brambůrky tak typickou, bramborovou chuť,“ vysvětluje Petr Hobža mladší.

Více na Hobza.cz

Reklama