dieta

Všimla jste si, že s příchodem jara se na vás každoročně ze všech stran hrnou zaručené recepty, jak rychle zhubnout do plavek? Mezi všemi dietami a různými tipy pak můžeme najít nápady dobré, špatné či naprosto absurdní.

A protože Žena-in nepostrádá smysl pro humor a nadsázku, vyhlašuje velký test převážně netradičních, hloupých a zjevně nedůvěryhodných diet. Zapojit se můžete i vy!

Ale protože úkolem tohoto testu je nejen informovat, ale hlavně také pobavit všechny přítomné, a protože nechceme mít nikoho na svědomí, vyvarujeme se půstů, vatové diety či bulimických praktik, které by nadělaly více škody než užitku.

Co všechno vyzkoušíme?

Do plavek chceme být krásní a štíhlí všichni včetně mužského osazenstva a výhodou většiny z nabízených diet je, že se obejdou bez razantní změny jídelníčku, a tak není divu, že se o ně strhla plamenná bitva. Nakonec jsme se ale rozumně dohodli, a kdo si nevybral, tomu byla dieta demokraticky přidělena. :)

Vínová

Při dietách se požívání alkoholu nedoporučuje. Zde je však opojný mok žádoucí. Odborníci se shodují, že malé množství alkoholu (1,5 až 2 dcl pro ženy a 3 až 4 dcl pro muže) má dokonce na náš organismus příznivý vliv. Víno navíc obsahuje spoustu antioxidantů, zvyšuje pružnost cév a zabruňuje vzniku krevních sraženin. Proslýchá se, že také stimuluje trávení, a na tom se také vínová dieta zakládá.

Během této diety nemusíte nijak výrazně měnit jídelníček. Stačí ho pouze doplnit o dvě deci bílého vína denně. Nejlépe 1dlc ráno a 1dcl večer. K této dietě se ochotně přihlásila Klára, která se však obává, zda se jí podaří dodržet doporučené množství.

Barevná dieta

O dietě, která se zakládá na dělení potravin dle barev (každý den jiná barva), jsme psali včera. Připomenout si můžete zde. Boj o barevnou dietu vyhrál Kuba.

Štíhlá aura

Máme co do činění s rozvinutější formou barevné diety. Tato verze se opírá o tvrzení, že aura (energetický „obal“ všech živých i neživých předmětů) těch, kteří chtějí zhubnout, potřebuje dodat barvy, které převažují v auře štíhlých lidí. A to je červená, zlatá, žlutá, oranžová a bílá.

Hubnoucí kúra se dodržuje několik týdnů, během nichž se musíte denně ozařovat již zmíněnými barvami, oblékat se do nich, poslouchat hudbu, v níž převažují bicí nástroje, a jíst potraviny ve výše uvedených barvách. Štíhlou auru zatím nikdo nechce. Můžete být první.

Fastfoodová

Při této hubnoucí kúře si tedy udržíme stejný, ne-li horší jídelníček jako dosud. Tělo si totiž ukládá „na horší časy“ energii tehdy, kdy jí má delší dobu nedostatek. Je tedy třeba si každý den pravidelně dopřát pořádný kus „žvance“ a najíst se k prasknutí. Jen tak svému tělu dokážeme, že denně zvládáme pokrýt celou jeho spotřebu. Organismus si to zapamatuje a s ukládáním tuků bude brzy konec.

Teorie, na níž tato dieta stojí, pochází z hlavy autorky článku a psali jsme o ní už před rokem zde.  Podle většiny zdejších čtenářek je nejosvědčenější recept na hubnutí pohyb (fuj!), proto jsme ho začlenili jako součást fastfoodové diety. Tohoto úkolu se samozřejmě ujme jeho autorka Eva.

Bylinková

I zde zůstane jídelníček beze změny, doplněn bude pouze o bylinné a hubnoucí čaje. O bylinkách, které podporují trávení a urychlují metabolismus, si můžete přečíst zde. Bylinkovou dietu po urputném boji vyhrála Maruška.

Tukožroutská

Během diety bude po sedm dní tvořit stravu hubnoucího pouze tukožroutská polévka doplněná každý den o jiný druh potravin. Prvních několik dnů se organismus pročišťuje, další dny pak začne čerpat energii z uloženého tuku. Během prvního týdne prý lze shodit kolem pěti kilogramů. Tuto dietu otestuje odvážlivec Honza.

Vodová

Nezalekněte se názvu. Stravu nebude tvořit jen voda. Jídelníček naopak může zůstat beze změny. Jediné, co se změní, budou přijímané tekutiny. Vědci údajně zjistili, že mnohem důležitější pro úspěch při shazování nadbytečných kil je úprava příjmu tekutin. Dieta spočívá ve výměně slazených nápojů, čaje a kávy za čistou vodu. Dieta je zatím nezadána. Máte zájem si ji vyzkoušet?

Koktejlová

Ani teď nemusíte měnit jídelníček, pouze zmenšíte porce, tento děj však probíhá automaticky. Hladovět nebudete. Dosáhnete toho tak, že si před každým jídlem dáte hodně napěněný koktejl. Ten má naplnit z velké části žaludek, takže se budete cítit sytější už před jídlem. Koktejlová dieta je zatím nezadána.

Citronová

Citron a ananas prý odbourávají tuky. Dieta tedy spočívá v pravidelném příjmu určitého množství čerstvě vymačkané citronové šťávy, celých citronů (dobrou chuť) nebo ananasu. K této dietě se hlásí Pavel. Slíbil, že ji ještě doplní o rajčatovo-rybičkovou kúru. Chce stavět hlavně na tom, že rajčata obsahují 95 % vody, a pokud je šikovně nakombinuje s ananasem a šproty v oleji, tak se pak pěkně… Však vy víte co.

Chcete se zapojit? Odměníme vás!

Pokud máte odvahu stát se pokusným králíkem a některou z nabízených diet vyzkoušet, nebo znáte-li ještě jinou netradiční dietu, o které nevíme, a šla byste do ní, přihlaste se v diskuzi pod článkem. Ze zájemců vybereme několik čtenářek, s nimiž se spojíme a předáme podrobnější informace.

Tyto odvážné a vyvolené budou za svou snahu navíc odměněny. Můžete se těšit na pěkné knížky a gely Garnier pro ploché bříško (přece jen nemůžeme zaručit, že diety zaberou).

Postupně vás budeme seznamovat podrobněji s jednotlivými druhy výše uvedených diet, s aktéry testování i s jejich výsledky. Sledujte pravidelně Ženu-in!

Dnes jen jedna otázka: Jdete do toho?

Reklama