Lisca
Z kolekce: Lisca

Za „otce“ dvou maličkých kousků látky považujeme dvojici Francouzů. Kdo jiný také mohl vymyslet tak sexy věc, jako jsou bikiny než právě muži. Od té doby, kdy dvojdílné plavky spatřily světlo světa, již nevyšly z módy. Inspirujte se v rozsáhlé fotogalerii a buďte královnou pláží.

clzedonia
Z kolekce: Calzedonia

První zmínky o dvoudílných plavkách se datují kolem roku 1400 př. n. l. Byly také vyobrazeny na římských mozaikách z 3. století př. n. l. Jistě je ale všem jasné, že koupací úbor tehdy neměl moderní tvář, jakou má dnes. Jednalo se o oděvy pro atletické účely.

tako
Z kolekce: Takko Fashion

V květnu 1946 v Cannes inženýr Louis Réard a návrhář Jacques Heim představili svůj módní počin, plavky „Atome,“ které provázel trefný slogan „Nejmenší plavky na světě“. Bylo to model nevyztužené trojúhelníčkové podprsenky a provázkových kalhotek připomínající tanga, zkrátka bikiny, které jsou k vidění i v aktuálních kolekcích.

Nenechte si ujít:

calzedonia
Z kolekce: Calzedonia

Při výběru je hlavně důležité, abyste se cítila dobře a líbila se sama sobě. Což je pro nás ženy nadlidský úkon. Pokud vám bylo shůry přáno a pyšníte se naditým hrudníkem, sáhněte spíše po vyztužených podprsenkách a silných ramínkách. Majitelky malých rozkošných ňader si mohou dopřát ony klasické bikiny. Pruhy padnou těm, co mají pevná prsa, ať už je to darem přírody nebo šikovnýma rukama chirurga.

U spodní části plavek je důležitá hlavně správná velikost. Buďte soudné a sáhněte po správném čísle. Zařezávající se kalhotky do boků nejsou opravdu nic lichotivého.  

Tamsin
Z kolekce: Tamsinlondon.cz

Jaké jsou trendy?

  • Prodloužené střihy podprsenek připomínající top
  • Volánkové plavky
  • Plavky, které mají drobné detaily v podobě různých průstřihů
  • Plavky se šněrováním kolem těla
  • Jednobarevné i pestré bikiny

calzedonia
Z kolekce: Calzedonia

Čtěte také: