calzedonia
Z kolekce: Calzedonia

Jednodílné plavky nosily již naše prababičky, jen v trochu jiném provedení. Tehdy se jednalo o vysoce moderní záležitost. V posledních letech ale byly výsadou především žen, které chtěly pod nimi ukrýt své nedokonalosti či těch, co se jednoduše styděly. Dnes jsou na špici módních trendů. Inspirujte se plavkami, ve kterých letos rozhodně zabodujete.

tamsin
Z kolekce: Tamsin.cz

Historie plavek sahá až do dob antického Říma. V moderním provedení se začaly objevovat koncem 18. století v Evropě. Jednodílné plavky, tak jak je známe dnes, se přihlásily o své slovo až začátkem 20. století. Postupně měnily svou tvář, až postupem času získaly střihy, které se nosí dodnes.

Největší reklamu jim udělala herečka Farrah Fawcett, která byla sexsymbolem v 70. letech. Zapózovala v jednoduchých červených jednodílných plavkách a postarala se o pořádný rozruch. Snad každá žena toužila obléci stejné plavky jako nádherná Farrah. Později ji svým žhavým koupacím úborem předstihla vnadná bohyně amerických pláží Pamela Anderson v seriálu Pobřežní hlídka. Ta si oblékla také červené plavky, jen v mnohem odvážnějším střihu.

Nenechte si ujít:

Většina žen si tento druh plavek vybírá především z toho důvodu, že doufají, že pod nimi ukryjí své „špíčky“ a jiné nedokonalosti. Do určité míry mohou jednodílné plavky postavu lehce zformovat, ale rozhodně se pod nimi neschováte. Sice pokrývají větší část těla než bikiny, ale poutají stejně pozornosti, možná i více. Obtahují jednotlivé křivky, včetně bříška a zadečku.

tezenis
Z kolekce: Tezenis

Jak už bylo zmíněno, letos jednodílné plavky opravdu bodují. Pořídit by si je tedy měly i ženy, které by si je normálně nevzaly, protože nemají přeci, co schovávat. Jestli zastáváte názor, že v nich nemůžete vypadat sexy, pletete se. Obrovskou výhodou je, že si na ně můžete vzít šortky či sukni a rovnou vyrazit na večerní grilování či osvěžující drink.

zoot

Z kolekce: Zoot.cz

Jaké jsou trendy?

  • Plavky se zajímavým řešením v oblasti dekoltu či zadní části.
  • Vtipné nápisy či obrázky.
  • Klasické jednobarevné.
  • Pokud se nebojíte extravagantnějších záležitostí, zvolit můžete model podle vzoru amerických hvězd. Ty nosí plavky, které jsou ve spodní části hodně vykrojené.  

Lisca
Z kolekce: Lisca

Na co si dát pozor?

  • Nejlepší je si plavky vyzkoušet. Existuje nespočet střihů, které vám můžou, ale i nemusí slušet. Jednodílné plavky nejsou totiž všechny stejné.
  • Pokud se vám líbí plavky s průstřihy, promyslete, zdali si je opravdu můžete dovolit. Ruku na srdce, není nic horšího než přetékající bůčky.
  • Další problém může vyvstat v oblasti hrudníku. Ženy s malými prsy mají výhodu, že jim bude slušet téměř vše, ať už zvolí svrchní část se zavazováním za krkem či plavky bez ramínek. Ovšem ty, co mají značně vyvinuté zbraně, by měly sáhnout hlavně po plavkách s klasickými ramínky, které udrží vše na svém místě.

Čtěte také:

Reklama