Pokud máte školou povinné děti, určitě měly na Velký pátek prázdniny. Vy jste ale patrně musela do práce a řešila jste, kdo se o děti postará… přivítala byste (nejen kvůli dětem), kdyby byl Velký pátek státním svátkem?

veli

Den, který nám připomíná ukřižování Ježíše Krista, je státním svátkem v mnoha zemích, například v sousedním Polsku. Jsou zavřené obchody, ale dokonce i bary nebo kluby. Nábožensky založení Poláci v toto období slaví největší křesťanské svátky. O poznání ateističtější Češi mají státní svátek pouze na Velikonoční pondělí.

Vládní strana KDU-ČSL chce v Parlamentu prosadit, aby byl Velký pátek uzákoněn jako státní svátek. Předseda strany, Pavel Bělobrádek, se pro server iDnes vyjádřil, že Velký pátek by měl být svátkem už jen proto, že děti mají prázdniny a volno i na Zelený čtvrtek, a rodiče pak mají problém, co s nimi.

Já přeji Pavlovi Bělobrádkovi a jeho straně, aby se mu podařilo v Parlamentu svátek prosadit, i když to nebude mít jednoduché. Proti budou samozřejmě komunisté - jakýpak svátek, jaképak ukřižování - a pro nejsou ani členové Babišovy strany ANO - protože další státní svátek, a tudíž nepracovní den, by podle nich mohl vážně ohrozit naši ekonomiku...

Co si myslíte vy?

Reklama