shutterstock-2073444386.jpg
Foto: Shutterstock

Doba se ale mění a stejně tak, jako se do světa módy vrací styly ze 70., 80. a 90. let, nyní stále více interiérových designérů vybírá tuto květinu jako dekorativní doplněk. Karafiát je květinou se spoustou textury, s velkým květem, s obrovskou rozmanitostí barev a je veselou variantou pro výzdobu domácnosti na začátku jara.

Karafiáty jsou k dostání v mnoha barvách od ohnivě růžové nebo mandarinkové po tlumenější odstíny. S výběrem barev a jejich kombinací se můžete opravdu vyřádit. Stejně jako doplněk k outfitu může barva, kterou si člověk vybere, dramaticky změnit náladu v místnosti.

FosdftoJet.jpg
Foto: Shutterstock

Jak karafiáty dekorovat

Karafiáty tradičně už nějakou dobu slouží hlavně jako výplňové květiny, které pomáhají dotvořit kytice, ale jsou mnohem víc než to, a je škoda, že byly takto degradovány. Místo toho tuto květinu využijte moderně a nechte karafiáty zářit v karafiátové kytici. Jsou nejkrásnější, když jsou seskupené samostatně do jednostonkových trsů.

Pokud chcete dát karafiátům plnější vzhled, smíchejte je se zelenými rosltinami. Využijte ruskus, eukalyptus či šater neboli „nevěstin závoj“. Žádný z nich neutlumí jedinečnou barvu karafiátu.

Pro interiér je důležité, s jakými barvami karafiát sladíte. Růžový karafiát se bude krásně vyjímat v zelené skleněné váze nebo v porcelánové bílé. Mandarinkový karafiát se hodí do modré vázy. Chcete-li něco neutrálnějšího, zvolte barvu vázy v barvě květin, výsledek bude minimalistický, ale stylový.

Když dekorujete květinu do vázy, do středu vyberte největší karafiát a postupně směrem ven dávejte menší. Pokud jde o barvy, začínejte tmavšími květy a postupně směrem k okrajům přidávejte světlejší.

shutterstock-2025658007.jpg
Foto: Shutterstock

Aby karafiáty vydržely co nejdéle

S dlouhými stonky a dlouhou životností ve vázách jsou karafiáty ideální řezanou květinou a ideální pro kytice. Aby dlouho vydržely, seřezávejte každý den stonek šikmo a měňte vodu. Dobré je do vody přidat lžičku cukru. Květiny chraňte před přímým slunečním zářením nebo extrémními teplotami, abyste z jejich dlouhotrvající krásy vytěžili maximum.

Zdroje: Autorka článku, Livingetc, Redfin