Jakmile vytáhnou rodiče paty z domu, dětičky mají pré. :-)

Když rodiče kamarádky odjeli na chalupu, rozhodla se uspořádat doma mejdan. Bylo nám tehdy jedenáct a chtěli jsme si užít trochu té dospělácké zábavy. Sezvala další kamarádky a ve dvě hodiny odpoledne jsme se sešli u ní doma. Z tepláků, ve kterých jsme standardně lítaly po venku, jsme se převlékly do „lepšího" oblečení a čekaly na zbytek návštěvy, pozvala totiž i velké (dvanáctileté :-D) kluky. Bavili jsme se výborně! Protože si kamarádka nedělala žádné starosti s občerstvením, rozhodlo se, že si bramborové lupínky vyrobíme sami. Nakrájeli jsme brambory na plátky a osmažili je v hromadě oleje. Výsledek sice nic moc, ale i snaha se cení.

Bavili jsme se výborně! Hráli jsme hry, zvolili jsme mezi holkama miss mejdanu - no a co, že výherkyně Lucka byla nešerednější, donesla na večírek cédéčka, takže si to zasloužila. Povalovali jsme se v obýváku, žmoulali plandavé kousky rozbleptaných brambor jako chipsy a pili smrťáckýho turka, který nám ani trochu nechutnal... no a, dospělí to přece dělají taky, ne?

Ovšem jen do doby, než před panelákem zastavilo auto a vystoupili z něj rodiče kamarádky - hostitelky. Nastala panika, všichni se nacpali do dveří a snažili se utéct. Dolů to nešlo, střetli by se s rodiči, tak vyběhli o pár pater výš a schovali se na balkoně. Já zůstala, aby to kámoška zas až tak neodnesla. Rodičům bylo vše jasné, jakmile vstoupili do dveří. Všude se povalovaly špinavé talířky a hrnečky. Kamarádka se to snažila zachránit tím, že jsem jen přišla za ní na návštěvu, ale nepomohlo to. Schytala to zleva i zprava, já se převlíkla do svých tepláků a utíkala domů.

Byl to první a poslední ilegální mejdan... Po této zkušenosti mě totiž chuť účastnit se čehokoliv podobného přešla :-)

S pozdravem Heather :-)


Děkujeme za pěkný a veselý příspěvek :).

Inu, ne všichni jsou tak tolerantní jako moji rodiče, kteří když dorazili doprostřed mejdanu, pořádaného mým bratrem, projevili zájem jen o to, proč rybičky v akvárku plavou bříškama nahoru, i když jsou očividně živé :). Bratr se po chvíli zapírání přiznal, že jim s kamarádama přišlo rybiček líto, „že z toho nic nemají", a tak jim do ventilátoru nafoukal kouř z marihuany :).

Rybičky to přežily a bratr taky :).

Vzpomenete si na nějaké mejdanové historky? Napište mi o nich na redakce@zena-in.cz!

 

 

Reklama