Oblíbená akce Velký knižní čtvrtek nabídne letos poprvé novinku v podobě rozšířené nabídky o audioknihy. Na své si tento podzim přijdou nejen čtenáři tištěných knih, ale i ti, kteří mají v oblibě knihy poslouchat. Velký AUDIO knižní čtvrtek přinese hned osm knižních audio novinek a to 5. listopadu, kdy se tento výběr dostane na pulty obchodů a knihkupectví.

„Připravit rozšíření této akce a Velkému čtvrtku tak přinést „bratříčka“ v podobě Velkého AUDIO knižního čtvrtku jsme se rozhodli vlastně na přání zákazníků / příznivců literatury, kteří se nás opakovaně dotazovali, zda do pravidelné nabídky Velkého knižního čtvrtku můžeme zařadit i audioknihy,“ říká za pořadatele Ctirad Fuchs. „Je pravdou, že tento segment má u nás stoupající tendenci a my zaznamenáváme zvýšenou poptávku po audioknihách. Nakonec jsme přání vyslyšeli a pro tento podzim jsme společně s vydavateli audioknih připravili první výběr zajímavých titulů. Jen jsme nechtěli čtenáře v jeden den zahltit novinkami knižními a zároveň i audioknihami, a tak Velký AUDIO knižní čtvrtek se bude konat 5. listopadu. Doufáme, že se čtenářům – posluchačům bude líbit, jako ten knižní“, dodává ještě Ctirad Fuchs.

knižní audio

Pořadatelem Velkého AUDIO knižního čtvrtku je opět knižní distribuce Kosmas ve spolupráci s Asociací vydavatelů audioknih. V nabídce se objeví například úplně čerstvá novinka Umberta Eca Nulté číslo (u nás vyšlo 1. 10. 2015), kterou načetl populární herec Petr Oliva, Želary Květy Legátové v podání Lenky Vlasákové nebo knižní bestseller Himmlerova kuchařka od Franze-Oliviera Giesbertav interpretaci Taťjany Medvecké. Nabídka pamatuje i na dětské čtenáře a to v podoběChytrých pohádek pro malé rozumbrady odJiřího Žáčka, které namluvil Oldřich Kaiser a pohádky Radka Adamce a Milana Zimmermana Bubákov v interpretaci Jiřího Somra, Oty Jiráka, Jiřího Lábuse, Ivo Šmoldase nebo Pavla Lišky. Kompletní nabídku ještě doplňují Klasici laskavého humoru, kde ze svých knih čtou a na své kolegy vzpomínají např. Jan Werich, Zdeněk Svěrák, Ivan Kraus nebo Milan Lasica, kniha Alice Claytonové Nabíječ, kterou namluvila Sára Saudková a staropražská detektivka Petra Slančíka Mlýn na mumie v podání Zdeňka Maryšky a Ivana Řezáče.

Jako bonus pro nedočkavé knižní posluchače připravili pořadatelé ochutnávku v podobě CD s ukázkami ze všech audioknih z nabídky Velkého AUDIO knižního čtvrtku. Získat jej mohou již 15. 10. v kamenných knihkupectvích, jako dárek při nákupu jakékoliv knihy z nabídky akce Velký knižní čtvrtek.  

Velký AUDIO knižní čtvrtek – seznam titulů:

  • Umberto Eco – NULTÉ ČÍSLO /Tympanum/ - čte Petr Olivaeco
  • Květa Legátová – ŽELARY / JOZOVA HANULE/Audiostory/ - čte Lenka Vlasáková
  • Jiří Žáček – CHYTRÉ POHÁDKY PRO MALÉ ROZUMBRADY /Tympanum/  - čte Oldřich Kaiser
  • KLASICI LASKAVÉHO HUMORU /Supraphon/  - autorská interpretace: Zdeněk Svěrák, Jan Werich, Ivan Kraus, Milan Lasica, Miroslav Horníček a další
  • Franz-Olivier Giesbert – HIMMLEROVA KUCHAŘKA/Radioservis/ - čte Taťjana Medveckáhimmlerova
  • Radek Adamec, Milan Zimmermann – BUBÁKOV /GMP Group/  interpretace Jiří Somr, Ota Jirák, Jiří Lábus, Ivo Šmoldas a Pavel Liška
  • Alice Claytonová – NABÍJEČ /MF/ - čte Sára Saudková
  • Petr Stančík – MLÝN NA MUMIE, aneb převratné odhalení komisaře Durmana /Tympanum/ - čtou Zdeněk Maryška a Ivan Řezáč

Více informací na www.audioctvrtek.cz

Reklama