Valentýn je svátek zamilovaných a lásky a neříkejte, že když jste zamilovaná, nepomýšlíte na svatbu. Já vím, dnes je „moderní“ žít jen tak na hromádce, ale taková svatba má stále něco do sebe. No jen si představte: Krásné šaty, závoj, nádherná kytice, po boku vyfešákovaný ženich, spousta roztomilých družiček, slzy ronící maminky, dojatí příbuzní a za rohem závistivé sokyně. Kolikrát jsme si to v duchu promítaly jako velkolepý film?
 
A my dnes už vdané si přiznejme, že svatby nás stále přitahují jako magnet, a pokud se k nějaké třeba jen náhodně nachomýtneme, nikdy si nenecháme ujít pohled na krásnou nevěstu. Svatba je zhmotněný sen každé malé princezny, svatba je den, kdy se stává hvězdou, kdy se všechno točí jenom kolem ní, kdy nikdo nešetří obdivnými pohledy a slovy chvály, svatba je prostě den s velkým D.

A svatební šaty? Jsou přece ty nejdůležitější šaty na světě. Na žádných jiných tolik nezáleží. A nejen šaty, ale i doplňky, včetně spodního prádla, nevěstě pomáhají, aby v tento významný den byla co nejkrásnější.

Ne nadarmo bývají svatební šaty zlatým hřebem módních přehlídek a chloubou návrhářů, neboť právě na nich se dá nejlépe ukázat kreativita a fantazie. Jsou to šaty z říše pohádek.

A takové jsme mohly vidět na módních přehlídkách v hotelu Diplomat, kde probíhal jubilejní již sedmý ročník  Svatebního veletrhu.
V kultivovaném prostředí interiéru hotelu Diplomat si více než 90 vystavovatelů připravilo pro příchozí opravdu vše, na co je možné v tento velký den jen pomyslet. Právě komplexnost nabídla návštěvníkům jedinečnou možnost vybrat vše doslova pod jednou střechou. Informace, odpovědi na otázky a možnost porovnat své představy na vlastní oči patřily mezi nejvíce ceněné okamžiky. Přehlídkové molo zůstávalo ostře sledovaným místem také v rámci doprovodných programů. Z první ruky tak  desítky přihlížejících mohly získat informace o aktuálních trendech v účesech i líčení, rady od profesionálního fotografa a řadu další dobrých tipů, které se při přípravě svatby určitě budou hodit.

Pokud se vám nepodařilo být mezi osmi tisíci návštěvníky letošního ročníku Svatebního veletrhu v hotelu Diplomat, přijměte od nás několik ještě horkých tipů letošní svatební sezóny:Bílá a zase bílá. I když se v nabídce salónů objevují šaty nejrůznějších barev, nejoblíbenější svatební barvou stále zůstává bílá, zvláště v klasickém střihovém provedení s vypracovanými detaily. Pánové již neupřednostňují klasické černé obleky, ale dávají přednost rumové, krémové či barvě champagne. Mnohdy chtějí být novomanželé sjednoceni v jedné barvě.

V kyticích vyniká detail zajímavého květu či vazba z jednoho druhu květin. Květy zdobí i ramínka šatů, vlasy, případně krk nevěsty. Trendem jsou svatby v jednotné barevnosti.

Prstýnky? Kromě tradičního žlutého zlata se stále více prosazuje zlato bílé.
Tak co, milé svobodné ženy-in, našly jste inspiraci?
A vy vdané? Zavzpomínaly jste si na ten svůj svatební den?

Napište nám o tom.