na.jpg
Foto: Shutterstock

E.MiLac Gel Effect

Laky s gelovým efektem jsem si oblíbila. Moje zkušenost je, že když nejsem lenoch a použiji podkladový lak, barevný a nezapomenu na svrchní vrstvu, týden mám nehty upravené a nemusím se o ně starat. Zkoušela jsem černý odstín Little Black i stříbrný Diamond Shine, ale přiznávám se, že na takové výrazné barvy nejsou zvyklá a moc jsem se v nich necítila. Kryly ovšem moc pěkně už po první vrstvě. Můj vítězný lak tohoto testování je v odstínu Raspberry Red. Moc hezky se s ním pracovalo, byla jsem nadšená z odstínu, gelového efektu i výdrže. U E.Mi si vyberete z velké barevné škály i druhů pečujících, barevných i svrchních laků. 

623d9f76475c3obrazek.jpg
Foto: Se souhlasem emi-shop.cz

Yves Rocher Go Green - odstín Boise de rose

Go Green lak na nehty od Yves Rocher mě velmi překvapil. Hodnotím ho jako jeden z nejlepších, co jsem vyzkoušela. Lak hezky kryje už po první vrstvě, což je také velice pozitivní, ale i tak doporučuji vrstvy dvě, protože to zkrátka vypadá přece jen lépe a lak si lépe sedne. Na nehtech lak, překrytý ještě svrchním bezbarvým lakem, vydržel 4 dny a vypadal velmi hezky. Pak už se na krajích nehtů začal odlupovat. Lak obsahuje organické složení a přísady z rostlinného světa – řepy, cukrové třtiny a dřeva. Receptura je obohacena kokosovým olejem a bambusovým extraktem. Neobsahuje živočišné složky a je tedy vhodný i pro vegany.

623d9fb343751obrazek.jpg
Foto: Se souhlasem yves-rocher.cz

Oriflame OnCoulor - odstín LATTE TAUPE

Tyto malé laky od Oriflame udělají za málo peněz (nyní je koupíte za 59,90 Kč) hodně legrace. My jsme zkoušely kávový odstín latté, ale vybrat si můžete celkem z dvaceti odstínů. S krátkým a širokým štětečkem se snadno manipuluje a barvy jsou hezky syté už v první vrstvě. Moc musím vyzdvihnout vysoký lesk. Výdrž laku byla průměrná. Po třech čtyřech dnech se špičky nejvíc exponovaných prstů začaly olupovat. 

623da07a26706obrazek.jpg
Foto: Se souhlasem Oriflame.com

Oriflame The ONE - Slupovací podkladový lak na nehty The ONE Pro Wear

Tento lak mě moc bavil. Slupovací podkladový lak mi přijde velmi praktický. Třeba na cesty, kdy nechcete řešit odlakovač, nebo ve chvíli, kdy si lakujete nehty jen ke konkrétnímu outfitu na jeden večer. Druhý den ráno sloupnete a neřešíte složité odlakování. Má silný štěteček a aplikace je snadná. Doporučuji ho nechat pořádně vyschnout, aby vám barevná vrstva dobře držela. Lak je relativně měkký a není tolik odolný proti oděrkám, ale to zachrání lak svrchní.

623da0cea759fobrazek.jpg
Foto: Se souhlasem Oriflame.com

MAVALA Mini Color Cream - odstín Velvet

Laky Mavala Minicolor patří sice k těm dražším, ve FAnn stojí 169 Kč, ale rozhodně také k těm lepším. V první řadě mě zaujalo, kolik odstínů tento lak nabízí. Na výběr je jich opravdu hromada. Lak je složený z odlišných druhů pryskyřice, rozpouštědel a barevných pigmentů. Jednoduše se aplikuje a dobře na nehtech drží. A drží opravdu dlouho. Tento lak mi vydržel na nehtech hezkých 5 dní. Samozřejmě ještě se svrchním průhledným lakem. Akorát se mi zdálo, že o něco déle zasychá a méně kryje. Byly potřeba tři vrstvy. Propracovaná formule každopádně umožňuje nehtům dýchat i přes několik vrstev laku.

623da102e4580obrazek.jpg
Foto: Se souhlasem FAnn.cz