OI000004-4-.jpg
Foto: Marta Kratochvílová

Otestovaly jsme?

  • Teekanne Detox Slim Passionfruit – bylinný čaj s chutí exotické maracuji podporuje očistu organismu. Obsahuje kopřivu, která napomáhá vylučování nadbytečné vody z těla nebo zelený čaj, který podporuje metabolismus tuků
  • Teekanne Ginger and Mango – ovocno-bylinný čaj kombinuje mango a zázvor
  • Teekanne Apple and Cinnamon – ovocný čaj, který v sobě ukrývá spojení sladkých jablíček a skořice
  • Teekanne Sweet Peach – ovocný čaj s výraznou chutí broskví
  • Teekanne Italian Lemon – ovocno-bylinný čaj s příchutí citrónu a medu
  • Teekanne Ginger sea buckthorn – bylinný čaj se 40 % pikantního zázvoru a šťavnatým rakytníkem

Jak nám chutnalo?

Veronika, redaktorka

Doby, kdy jsem pila čaj každé ráno, už jsou sice pryč, ale jakmile se venku ochladí, horkým šálkem nepohrdnu. Kvůli astmatu piju nejčastěji bylinkové čaje na dýchací cesty, ale mám ráda i zázvorové nebo ovocné. Z vyzkoušených novinek mi nejvíc chutnalo spojení manga a zázvoru. Čaj je díky zázvoru lehce pikantní a krásně ho zjemňuje dotek manga. Nesmrtelnou klasikou je potom kombinace jablka a skořice, která mi připomíná Vánoce a štrúdl. Dalším mým favoritem z tohoto výběru byl broskový ovocný čaj. Mám ráda jemné a lehce nasládlé chutě. Naopak nejméně mě oslovila kombinace zázvoru a rakytníku. Přestože vím, že je rakytník moc zdravý, nejsem fanouškem oranžových trpkých plodů. 

OI000001-7-.jpg
Foto: Marta Kratochvílová

Marta, editorka

Bývaly doby, kdy jsem pila celý den jen kávu. Ale pak jsem přišla na chuť bylinkovým čajům a od té doby si dám kávu maximálně dvakrát denně, a ne už moc pozdě. Hlavně večery trávím s hrnkem čaje v ruce. Občas sáhnu i po jiném čaji než bylinkovém. Hodně ráda mám zázvorový. Nejsem ale velkým příznivcem ovocných čajů. Z testovaných mi nejvíce chutnal čaj Ginger and Mango. Zázvor je na zimu skvělý a čaj, kde je obsažený, rozhodně ocením! Hodně jsem si oblíbila i bylinný čaj Detox Slim Passionfruit a Ginger sea buckthorn, který má v sobě opět zázvor, poměrně vysoký podíl, a rakytník. Takže skvělý tip do chladného období. Ani ostatní testované čaje nebyly špatné a věřím, že mnoho milovníků ovocných čajů potěší. Své favority jsem ale zmínila výše. 

Adéla, redaktorka

Jsem celkem pravidelným konzumentem čajů značky Teekanne a většinu jejich sortimentu dobře znám. Mám celkem náročné pracovní nasazení, a proto kromě kávy ráda vsázím i na šálek dobrého čaje, který mi v přeexponovaných dnech poskytne minutku nebo dvě relaxu. A co si budeme povídat, v zimních měsících i zahřátí. Nejvíce se v mém žebříčku objevují zelené a ovocné čaje. Například kombinaci Ginger and Mango (mango a zázvor) jsem měla poprvé a opravdu mě potěšila harmonie sladkého manga a lehce ostrého zázvoru. Nejvíce mě osobně ale oslovila příchuť Italian Lemon. Med a citron jsou dobrými partnery a výborně se doplňují. Citron je obecně moje nejoblíbenější ovoce, a tak mi Teekanne krásně nahrálo do karet.

sss.gif

Více informací najdete na Teekanne.
61d30d1731fa7obrazek.jpg