Markéta Škaldová, redaktorka

Vím, že bych si měla vybírat opalovací produkty s co možná nejvyšším faktorem, který chrání před škodlivými vlivy UVA, UVB a infračerveného záření. I přes možná rizika ale sahám spíše po nižších číslech. Nejčastěji to jsou „opalováky“ s OF 6-15, tudíž slabá ochrana. Záleží, jestli na přímém slunci budu dlouhé hodiny či se chystám pouze na odpolední výlet do přírody. Také preferuji spíše oleje, opalovací mléka nemám zrovna v lásce. Nějak mi nesedí, paradoxně si po nich přijdu více mastná, to je pro mě nepříjemný pocit, než když použiji již zmiňovaný olej. Další variantou, kterou jsem si oblíbila, a jež je stále častěji k vidění, jsou opalovací hydratační spreje. Ty jsou lehké a nemastné konzistence.
5b4c8ec370b16obrazek.png

Největší a nejlepší objevy

Novinkou, ale velmi milou, pro mě byly hned tři opalovací přípravky. První z nich bylo rozjasňovací opalovací máslo od společnosti Vivaco. Mezi všemi testovanými „opalováky“ u mě i vyhrálo na plné čáře. Krásně voní po arganovém oleji, které obsahuje, snadno se roztírá. Po aplikaci je pokožka hebká a získá díky zabarvení másla ihned lehce opálený vzhled. Obsahuje třpytivé mikročástice, které vytvoří na pokožce líbivý zářivý efekt. Dalším překvapením pro mě byl kokosový opalovací olej od stejné firmy. Ten si mé sympatie získal především díky kokosové vůni, která je i pro okolí, což vím z reakcí, příjemná. Po natření se pokožka leskne, ale není extrémně mastná. Vyživený pocit na pleti zůstává dlouho. Velmi příjemnou záležitostí byl i voděodolný sprej na opalování pro ženy Malibu. Ocenila jsem konzistenci, která se do pokožky ihned vsákne a nezanechá bílé fleky. Po osvěžení ve vodě nestýká v bílých proužcích, což se u některých obdobných výrobků děje. Jediné maličké mínus dávám za balení. Bojím se totiž, že by mohl sprej bouchnout vlivem vysoké teploty. Oblíbila jsem si i Olej ve spreji Solait. Nemastné složení je obohaceno o antioxidanty vitamin E a kokosový olej. Výsledkem je sametově hebká pokožka. Podporuje, stejně jako všechny předchozí produkty, zhnědnutí pokožky. 

  • SUN Glitter effect opalovací máslo s arganovým olejem OF 15 (číslo 6), Vivaco.cz, 169 Kč
  • SUN Opalovací mléko s kokosovým olejem OF 15 (číslo 4), Vivaco.cz, 129 Kč
  • Voděodolný sprej na opalování pro ženy Malibu SPF 10 (číslo 1), Parfemy-elnino.cz, cca 100 Kč
  • Solait Tan Activating Sun Oil - Olej na opalování SPF 6 (číslo 10), Marionnaud.cz, 229 Kč

5b4c855441e5fobrazek.png

Kvalitní ochrana

Opalovací produkty s OF 30 si vybírám pouze tehdy, když jedu k moři nebo vím, že budu celý den někde u vody. Všechny níže popsané jsem vyzkoušela v našem podnebí, protože k moři jsem se nedostala, bohužel. Sázkou na jistotu je Mléko na opalování pro citlivou pokožku Piz Buin. To jsem měla s sebou i kdysi na dovolené u moře, a opravdu se na něj můžete spolehnout. Chrání pokožku dlouhé minuty a navíc napomáhá předcházet sluneční alergii. V naší rodině je asi tím vůbec neoblíbenějším. Používá ho i můj táta, který má extrémně citlivou pokožku, která na slunci velmi negativně reaguje. Opalovací mléko SPF 30 Sun Zone značky Oriflame je vhodné především pro ty, kteří na ostré slunce nevychází tak často. U obou produktů je parfemace nevýrazná. Mléka jsou voděodolná, ale po kontaktu s vodou se mohou objevit bílé cestičky, jak z vás voda stéká. Doporučuji aplikovat alespoň půl hodinky předtím, než vyrazíte na koupaliště a nechat vstřebat. Pak je vše v pořádku.

Astrid Sun Wet Skin Transparentní sprej na opalování je absolutní novinkou. Já z něj byla nadšená. Nadchlo mě především to, že se jedná o transparentní složení. To znamená, že se rychle přizpůsobí tónu pokožky, vy se tak nemusíte obávat, že byste na sobě měla nehezký bílý film, který se vyskytuje u některých mlék. Tento produkt ocení především sportovkyně, protože je vyvinutý pro aktivní život v letních dnech. Chrání i v extrémních podmínkách. Obdobně je na tom i Hydratační sprej na opalování Solait. Ten je lehké a nemastné konzistence. Po aplikace je pokožka hebká na dotek. Ač se jedná o pěnu, nezanechává bílé stopy, to ani tehdy, když své tělo ochladíte ve vodě.

  • PIZ BUIN Allergy Lotion SPF 30 (číslo 8), 589 Kč
  • Opalovací mléko SPF 30 Sun Zone (číslo 7), Oriflame, 399 Kč
  • ASTRID SUN WET SKIN Transparentní sprej na opalování OF 30 (číslo 9), 180 Kč
  • Hydratační sprej na opalování Solait (číslo 2), Marionnaud.cz, 349 Kč

Revoluce v opalování

To je KaritenOil - Olej na opalování. Možná si teď říkáte, v čem je tak unikátní... Urychluje a usnadňuje zhnědnutí kůže, chrání před nežádoucími účinky slunce a zároveň využívá jeho blahodárné účinky k prospěchu lidského zdraví. Je vyroben bez umělých slunečních filtrů a chemických přísad. Neobsahuje SPF ale biologický ochranný faktor. BOF vyjadřuje, jak vysoká je pravděpodobnost úspěchu ochrany vůči spáleninám při použití daného prostředku. Já jsem olej použila v době, kdy je slunce ostré, první hodinu jsem použila pouze jej a pak aplikovala ještě olej na opalování s OF 6. Spálená jsem nebyla. Naopak, má pokožka byla nádherně zlatavá. Oceňuji i příjemnou přírodní vůni. Velmi jsem si ho oblíbila.

  • Olej na opalování KaritenOil (číslo 3), Medinatur.cz, 349 Kč

Příští týden se můžete těšit na pokračování testování opalovacích produktů.

Čtěte také:

Uložit

Reklama