Vyhrát velké peníze, nepovažuje za výhru čtenářka Tana M. Dokládá to na příběhu Američana, který za pět let dokázal prošustrovat přes 200 milionů a nakonec kvůli zhýralému životu zemřel...

Chtěla byste vyhrát 250 milionů? Nechtějte, zkazilo by vám to povahu i život, varuje čtenářka Tana M.


Dobrý den milé ženy in.cz.
Kdo z nás obyčejných lidí by si alespoň jednou nebo dvakrát v životě nezasnil o výhře v loterii? Mít dostatek peněz, nemuset pracovat, koupit si první-poslední... zkrátka pohoda. Výhra v loterii ale takovou výhrou zase není. Dokáže převrátit život na ruby a - i ho zničit. První co je až děsivé je, že člověk si nedovede představit, že bude mít dostatek peněz. Pak Vás začne kontaktovat blízké i vzdálené přibuzenstvo, lidé ve vašem okolí začnou závidět.
V životě platí, že všeho moc škodí. Je krásné dostat se z místa na místo co nejrychleji, ale když se to s rychlostí přežene, mívá to tragické následky.
Stejně tak je tomu i s financemi. Je-li zbohatnutí příliš rychlé, může zdeformovat člověka. Jeho vztahy se začnou rozkládat a s nimi i jeho majetek. Polovička výhry z loterie přiřknuta rozvodovým soudem drahé (v pravém slova smyslu) polovičce je jen zlomkem ztrát, které mohou následovat. Dokládá to příklad nedávno zesnulého amerického milionáře, kterému po pěti letech hýření s veselýma děvčatama, pití a působení podvodníků všeho druhu a kalibru zbylo z výhry ve výši přibližně 250 mil. Kč jen něco málo přes 20 mil. Kč.
Myslím si, že tato situace mi určitě nehrozí.
V loterii jsem nikdy nevyhrála.
Moje jediná výhra, byla podivná výhra v tombole na mysliveckém bále. Všichni kolem nás u stolů vyhrávali * zájezdy k moři, věcné výhry elektrospotřebičů, poukázky na vellnes... Pak se blížilo vyhlášení hlavní výhry v tombole. Vyhlásili mé číslo. Zcela hrdinně jsem si šla pro výhru v tombole. Výhra byla kuriózní. Myslivecká trofej- vycpaná liška, v zubech měla zakouslou zmiji. Hrůza. téměř jsem odpadla. Pak jsme s manželem chystali odejít a v šatně mě požádal jeden z myslivců, zda by jsem mu výhru neprodala. Dal mi 2000 korun. Na dřevo. Byla jsem šťastná, že jsem se této výhry zbavila. Od známých jsem se po čase dověděla, že lovecká trofej měla ještě 10 x vyšší cenu.
Hezký květnový den.
Tana M.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 3. května 2012: Sázení

  • Sázíte? Hrajete nějakou loterii?
  • A pokud ne, vsadila jste někdy?
  • Jaký je váš vztah k hazardním hrám?
  • Je podle vás rozdíl, sednout si k výhernímu automatu, nebo podat sázkový tiket?
  • Kolik jste nejvíc vyhrála?

milkaSvé příspěvky formou příběhu mi posílejte na redakční e-mailovou adresu níže. Pokud chcete mít šanci na sladkou odměnu, třeba jako náplast na hráčské nervy, ať váš příspěvek dorazí do naší schránky nejpozději 3. 5. 2012 v 15.00 hodin a jeho délka je rovna nebo delší tomuto odstavci textu. A jaká že je ta sladká odměna? Jedna z vás za svůj „vsazený“ příspěvek získá pralinky I Lova Milka.

Reklama