Velká prsa pro mnoho žen znamenají komplikaci - bolavá záda, dynamické sportovní aktivity nejsou zcela komfortní, omezení výběru vršků apod. Pokud vám ale příroda krásná velká prsa nadělila, nezoufejte. Stačí sáhnout po správném oblečení a paráda bude rázem na světě!
sa.jpg
Foto: Shutterstock

Než začnete ale vybírat, pojďme se zaměřit na střihy, kterých byste se raději měly vyhnout: 

  • Empírový střih. Tedy cokoliv, co je stažené nebo upnuté těsně pod prsy. Takový vršek může v kombinaci s velkými ňadry přidávat kila navíc. 
  • Topy s výplní místo podprsenky. Všitá podprsenka je vhodná v případě, že máte prsa velikosti A nebo B. V případě větší velikost je zcela jisté, že vám ňadra nebudou držet na místě a výsledný efekt nebude vůbec pěkný ani lichotivý. 
  • Nepadnoucí košile s knoflíky. Není nic horšího než přijít na schůzku v košili, která se v oblasti prsou nehezky rozevírá, a to i v případě, že vám sedí v ramenou. V takovém případě je nejlepší variantou nechat si tyto business kousky šít na míru, anebo volit vršky s jiným zapínáním. 

Vršky pro ženy s velkými ňadry

Na druhé straně existují topy, v nichž se vaše poprsí bude dokonale vyjímat. A to nejen v pracovním, ale také v casual outfitu. 

Zavinovací střih

Stejně jako zavinovací šaty, i tento typ vršků disponuje dostatkem prostoru pro hrudník. A navíc se jedná o nejlichotivější střih vůbec. 
Chcete-li však najít správnou velikost, zaměřte se na topy, které vám sedí na prsou. To v tomto případě znamená, že může být větší, než je vaše skutečná velikost trička. Díky zavazování si ale top uvážete přesně podle vašich představ - ňadra klidně decentně schováte, anebo je naopak trochu více poodhalíte. 

Výstřih do V

Pokud něco opravdu krásně protáhne siluetu a vykouzlí sexy šíji, je to výstřih do V. A co víc, jednoduchých a jednobarevných triček nebo vzdušných blůz není v šatníku nikdy dost, a tak se jimi zásobujte do sytosti. Ale pozor, na kvalitě záleží!

Žabičkování

Zjednodušeně řečeno, jedná se o techniku, která přidává trochu elastické látky na jinak tuhou bavlněnou nebo lněnou, čímž vzniká efekt jemného řasení. A existuje spousta způsobů, jak tento trend nosit. Ať už v podobě vršku s peplum (volánkem na spodní část topu) nebo např. jako romantický top s lodičkovým výstřihem. 

Také si přečtěte:

Reklama