Muži velká prsa vítají, ženy, které jsou takto výrazně obdařené ale asi někdy podobné emoce a nadšení nesdílejí. Obléknout velká ňadra, nepůsobit vulgárně nebo třeba příliš objemně, to je často velký oříšek. Přesto existuje několik osvědčených (vý)střihům, které fungují na jedničku a budou vám dokonale lichotit.
5c6e89d7a6881obrazek.png

Základ č. 1: výstřih

Ženy s velkým poprsím by se měly zaměřit při výběru oblečení, zejména vršků a šatů na správný a lichotivý výstřih. Tím je bez debat staré dobré „véčko“. Krásně opticky prodlouží siluetu, vykouzlí sexy krk i dekolt. Naopak by se majitelky objemného hrudníku měly vyhnout lodičkovým výstřihům anebo vrškům, které jsou plné volánků, řasení, flitrů apod. Oblečení bez výstřihu, například roláky, jsou trochu ošemetná záležitost. Bát se jich nemusí ženy štíhlé a vysoké, přesto prsaté. Vyhýbat by se jim měly ty z vás, které jsou spíše plus sized.

Základ č. 2: materiál

Velká prsa potřebují trochu dýchat, a tak zapomeňte na super obtažené vršky a šaty, které neodpustí ani gram navíc, jednoduše a nelichotivě odhalí jakoukoliv nerovnost nebo příliš pevnou podprsenku, která se zarývá do kůže, stejně tak jedná-li se o opravdu pevný a těsný materiál, snadno prsa „rozplácne“ a deformuje.
A tak je vhodné volit spíše volnější splývavější materiály, které ňadra jen lehce obkreslí. Jednoduchá, jemná a tenčí tkanina, to je to nej!

Základ č. 3: vzory a potisky

Vzory a potisky ano, ALE! Ať už vyberete květiny, geometrii nebo puntíky, vždy sahejte po menších a jemnějších velikostech. Čím méně pravidelnosti a více asymetrie, tím lépe. A pozor na zvířátka. Leopardí, zebří nebo třeba hadí vzor si raději nechte jen na doplňcích. V oblasti hrudníku tyto motivy působí až moc vulgárně.

Šaty pro ženy s velkým poprsím

Vybraly jsme pro vás několik typů a střihů šatů, které jsou pro prsaté ženy jako stvořené. Fotografie jsou však jen ilustrační. Tak se nechte inspirovat. 

Zavinovací šaty
sat3.jpg
„Zavinovačky“ jsou šaty, které bez výjimky sluší každé ženě. Umí totiž vykouzlit dokonalé křivky, lichotí, mnoho schovají a umí být i zatraceně sexy. Volte ideálně midi délku a třeba tříčtvrteční rukáv. Super do práce, ale i na rande.
Náš tip: Pokud v šatníku zavinovací šaty nemáte, klidně sáhněte po tenkém pásku a rozdělte jím oblast hrudníku od pasu a zbytku těla.

Výstřih do V
sat2.jpg
Klasika, která nic nezkazí. Je jen na vás, zdali si vyberete neutrální tóny nebo malé vzory. Véčko je vždy ta nejlepší volba, a to u jakéhokoliv vršku.
Náš tip: Šíji navíc můžete krásně prodloužit visacími náušnicemi, čímž opět opticky zeštíhlíte vršek těla.

Fit&Flare
sat1.jpg
Vybírejte šaty, které budou proporcionálně lichotit vaší postavě. Co to znamená? Zaměřte se na šaty, které jemně obtékají vaši postavu a jemně se od stehen dolů rozšiřují.
Náš tip: Vsaďte ideálně na jednobarevné šaty!

Také si přečtěte:

Reklama