n

Mezi nejsložitější prostory na zařizování patří určitě kuchyň. Jak si poradit, když pro ni máme minimum místa? Jak to udělat, aby zůstala plně funkční, přehledná a přitom hezká? Zdá se, že je to pěkně tvrdý oříšek. Naštěstí existují zajímavá řešení, která splňují jmenovaná kritéria. Pokud řešíte podobný problém, ráda se s vámi podělím i své poznatky.

Jak jsem psala v minulém článku ZDE, měníme byt. Jdeme z většího do menšího, takže hledám inspiraci, jak ho zařídit, aby nepůsobil jako skladiště.

Dnes bychom se mohli zaměřit na srdce domácnosti - kuchyň.

Na rozdíl od obýváku, kde se můžete hodně uskromnit, v kuchyni musíte mít lednici, dřez, vařič a trochu místa na pracovní plochu. Dnes je velkou výhodou, že některé spotřebiče můžete vestavět. Minimálně ledničku, myčku a troubu, a tím ušetříte spoustu místa.

Vestavné spotřebiče s krytými dvířky ve stylu kuchyně nejsou sice nejlevnějším, ale určitě nejvýhodnějším řešením, pokud chcete, aby kuchyň plnila jak funkci praktickou, tak i estetickou.

Bílá a světlé barvy vedou, ale nemusíte se bát ani barev.

Bílá barva je pro malé prostory ideální, protože opticky zvětšuje, nikdy se neokouká a bude vždycky v kurzu, protože působí čistě. Ale pokud se vám zdá příliš sterilní a milujete barvy, nemusíte se jich vzdávat. Dobře vypadají odstíny tón v tónu, ale i kontrasty. Moderní interiér s minimalistickým nábytkem snese i výrazné barvy

Někdy se dá ušetřit místo i finance zredukováním některých spotřebičů.

Jsme jenom dva, takže nepotřebujeme objemný mrazák, čtyřplotýnkový vařič, velkou troubu ani myčku. Přes týden nijak zvlášť „nevyvařujeme“, takže si vystačíme s malou lednicí, dvouplotýnkovou varnou deskou a teplovzdušnou troubou, která má velikost mikrovlnky. Myčka je pro nás luxus, který máme v současném bytě, a stejně ho nevyužíváme.

Takže nám stačí dva metry kuchyňské linky, nad níž jsou pověšené skříňky s úložným prostorem.

Zdají se vám i dva metry hodně? Pak nezbývá než se podívat do fotogalerie a inspirovat se opravdu miniaturními kuchyňskými koutky. Viděly jste někdy takové? A dokázaly byste v nich uvařit?

Foto: facebook Elle Decoration, facebook Ikea, a facebook One Kings Lane

Čtěte také:

Reklama