Ač se zdá, že to není nosné sexuální téma, nebudeme si nic namlouvat – velikost pochvy ve skutečnosti prostě má v zásobníku chlapských témat své významné místo.

Někteří si na ni postěžují, jiní si užívají ještě úzkých partií partnerky nebo jim vyhovuje i ta větší. Další nepřiznají, že jim to vadí, a raději se „topí". Nakonec proč ne, oni chlapi obvykle o svůj zážitek nepřijdou. Jen to někdy možná trvá déle.

Tip: V případě, že máte větší pochvu či váš parter naopak menší penis, mohou vám pomoci cviky na pánevní dno. Kegelovy cviky jsou základní metodou pro posílení této oblasti a díky nim docílíte těsnějšího i intenzivnějšího prožit

Co si o tom myslí ženy, víme, viz Jakou velikost má vaše pochva?. Pár rad a zajímavé informace jsme se dozvěděli i od lékaře, a to v textu Nechte si poradit od gynekologa. Abychom ale více poznali i pohled z druhé, tedy mužské, strany, oslovili jsme několik mužů v naší malé anketě. A setkali se s obdivuhodnou otevřeností. 

1. Jak je důležitá úzká či široká pochva partnerky pro sexuální prožitek?

2. Poslal byste ženu s velkou vagínou na plastiku?

3. Bavíte se s kamarády o tom, jakou ji která milenka měla?

4. Jste schopen říci partnerce, pokud vám velikostně nevyhovuje?


Radim Zvonovec
Ústí nad Labem

1. Náš sexuální život není postaven jen na standardním pohybu dovnitř a ven při misionářské poloze. Jsou praktiky, při kterých by se neprojevilo, ani kdyby ji měla mega velkou. Každopádně myslím, že problém s velikostí nemáme.

2. Pokud by manželka měla takový problém a byla by přesvědčena, že se pak bude cítit líp, není důvod, proč by nešla na plastiku. Mně ale vyhovuje, takže pak bych možná začal přemýšlet, kvůli komu chce být úzká.

3. Mám většinou kamarády, kteří se zrovna takovými intimnostmi nezabývají. Spojují nás jiná témata. Navíc mnoho z nich jsou praktikující katolíci. Nejsme puberťáci.

4. Říci, že má velkou pochvu? Za prvé ji nemá velkou. Na druhou stranu jsme ale otevření, a tak si i takovéhle věci říkáme prakticky bez zábran.

František Pudil
Praha

1. Pro mne to není příliš důležité. Tedy pokud se vejdu. Široká pochva? Nebo například malý kašpárek? Dá se snadno vyřešit vhodnou polohou. Nebo výměnou dírek…

2. To bych považoval za velmi netaktní. Nikdy by mne to ani nenapadlo. Stejně jako například poslat ji na lifting. Je to pouze a jen její věc. Spíš bych vymýšlel nějaké hrátky, kde se toho dá využít. Například dva v jedné?

3. Určitě jsem to v mládí často dělal, zejména v době, kdy jsem ještě žádnou zkušenost s ženou neměl. Ted jsem už velký kluk, tak se o tom bavím jen velmi zřídka, v opilosti, vždycky chválím a nikdy nejmenuju…

4. Říct partnerce, jakou ji měla milenka? Nikdy! Toho schopen nejsem. 

Šimon
Praha

1. Pro partnerku? To nevím. Pro mě? Zatím jsem na tenhle „problém“ nenarazil. Předpokládám, že se týká především starších žen a žen po porodu, s žádnou takovou jsem neměl tu čest. Dokážu si ale představit, že když je „velká“, sexu to moc neprospěje. I když třeba pak chlap vydrží dýl a je to pro dobro věci – koneckonců, my si to nějak „užijeme“ vždycky.

2. Já bych určitě nikoho nikam neposílal – to je věc rozhodnutí ženy. Pokud žena vnímá velikost své pochvy jako problém, nebo chce třeba řešit situaci po porodu a zlepší to její prožitek ze sexu, tak není co řešit. Jako dost velká část jiných plastických operací to prostě člověku zlepší sebevědomí nebo „kvalitu života“.

3. S dobrými kamarády někdy ano, když na to přijde řeč. Velikost penisů se dnes komentuje všude možně, na to téma mi chodí spousta spamů, tak proč neřešit i velikost pochvy, je to legitimní téma.

4. Jasně, jen zatím nebylo proč. 

Marián Maschek
Litvínov

1. Ta moje ji po svých zkušenostech a po dvou dětech nemá zrovna malou. To se mi ale líbí. A já se nemám za co stydět, takže si vlastně vyhovujeme.

2. Ne, že bysme na to neměli, ale je to zbytečně moc vyhozených peněz. A proč vůbec? Mám ji rád takovou, jaká je.

3. No určitě jsme na to nejednou narazili. Já si ale s tou svojí chválím, i když kluci říkají, že by jim to vadilo. Tipuju asi proč, jde spíš o jejich mindrák.

4. S Magie se bavíme o všem. A tyhle orgány k nám patří, tak proč ne i o nich. Že by to bylo ale to hlavní, o čem bysme se bavili, to ne. Určitě jsme na to téma ale dali někdy řeč.

 
Mopsík
Praha - Zbraslav

1. Rozhodně nevlezu na bernardici, ale jinak to neřeším. Lepší než když je malá a dostane křeč a hodinu se zasekneme v jedný poloze.

2. K veterináři bych jakéhokoliv psa nebo fenu poslal jen v krajním případě. Jak si veterináře jednou pustíte k tělu...

3. To bych neřekl. Spíš si vyjasňujeme, která je teď zrovna čí.

4. Fenka, kterou potkám, mě zajímá jen krátkou dobu. Tak proč bych jí něco takovýho řikal?