Křivoklát

České dráhy připravily na velikonoční víkend dárek. Ve dnech 11., 12. a 13. dubna uspořádají první letošní Výlet Parním expresem taženým lokomotivou 498.022 „Albatros“. Cíl cesty – hrad Křivoklát.

Vlak bude sestaven z historických osobních vozů, samozřejmě nebude scházet ani bufetový vůz, kde se bude možné cestou občerstvit nebo zakoupit upomínkové předměty spojené s historií železnice.

vylet_krivoklatProgram akce:

Na místě bude návštěvníky hradu čekat velký řemeslnický jarmark v prostorách celého dolního nádvoří a ve vnitřních prostorách dolního hradu, dále uvidí při práci mnoho zručných řemeslníků. Hudbu zajistí a slovem bude provázet po všechny dny skupina KRLESS. Zájemci o historii shlédnou příběh knížecí rodiny starý 150 let, v prostorách hradu se také uskuteční vítání vytouženého jara. Lidové divadlo Tereza uvede Malované pohádky, hosté hradu vyslechnou velikonoční koncerty, potěší je žongléři, artisté...

Pro mlsouny se najdou klasické velikonoční sladkosti, ale také pořádná flákota dobrého pečeného masíčka, osvěžení zajistí medovina, svařené víno či zlatavý chmelový mok.

Velikonoční nadílka pro návštěvníky hradu:

Při předložení platných rodinných a zpátečních jízdenek v pokladně hradu obdrží zájemci 50 % slevu vstupného do prohlídkového okruhu hradu! K obchodním nabídkám neplatí žádné další slevy ani tarifní výhody.

Předprodej jízdenek a místenek je možný v železniční stanici Praha Braník od denně od 7 do 18 hodin.

Více informací včetně jízdního řádu naleznete na: www.cd.cz/index.php?action=article&id=65917