Někdo má Velikonoce spojené s barvami, kraslicemi, kuřátky a zajíčky. Někomu postačí skromná výzdoba v přírodním duchu. A právě pro milovnice prostého „venkovského“ stylu mám inspiraci.

velikonoce

Velikonoce patří mezi nejkrásnější svátky v roce a svádí ke zdobení. Letos přicházejí poněkud dříve, než by se nám líbilo. Jaro je ještě chladné a slunce se nechce probudit ze zimního spánku. Možná o to víc nás to svádí k přehnané barevnosti až kýčovitému velikonočnímu zdobení.

Ne všichni jsme ale nakloněni pestrosti. Kdo má raději střídmost, tomu se možná budou líbit dekorace, které oslovily mne, a ráda bych se o ně s vámi podělila. Mnohé z nich si můžete vyrobit i samy.

Občas postačí pověsit na dveře nebo do okna věneček z přírodního proutí, zdobený drobnými vajíčky, peříčky a jemnými kvítky. Hezky vypadají i dřevěná vajíčka zavěšená na větvičkách kočiček, nebo narašené břízy.

Pro šikulky se najde inspirace v háčkovaných „kabátcích“ na vyfouknutých skořápkách. Nebo drobné dárečky pro koledníčky ukryté v papírových vajíčkách.

Jak se vám líbí tyto velikonoční dekorace? Jste spíš pro pestřejší barevnost?

Foto: Bellarose, Desina

Čtěte také

Reklama