Říká se, že štěstí přijde do takového domu, který se mu líbí. V zásadě je jedno, jestli je štěstí takový estét, nebo se člověk jen prostě cítí spokojeně a příjemně tam, kde je to pěkné. A pro tento moment je také jedno, zdali máte blíž ke křesťanským Velikonocům, nebo svátkům bohyně Eoster. Výzdoba je důležitá pro obě pojetí…

oOkna: Když bychom to brali podle toho, co uvidí o svátcích štěstí, až se bude potloukat vaší ulicí, je jednoznačně dobře si zajistit, že alespoň nakoukne.

Bezvadné jsou také například barvy na sklo. Ty se chovají po zaschnutí jako guma, takže odstranit plod vaší fantazie půjde jen odloupnutím.
Mám to vyzkoušené, jde to hned.

Vchodové dveře: Podívej se, štěstí, jak to tady je pěkné, pojď dál.

Můžete buďto takový jozdobný velikonoční věneček zakoupit, nebo si ho můžete vyrobit.

Hlasuji pro druhou variantu. Ne proto, že bych byla hamoun, ale spoléhám na to, že štěstí ocení vlastní snahu.

Zahrada: S dětmi, a to tři jsou již odrostlé zdobíme stromky na zahradě kraslicemi a pentlemi už léta.

Ne, nejsme nešťastná rodina, takže na tom asi něco bude.

Vnitřní prostor domu: Kromě samozřejmostí, jakými jsou malovaná vajíčka, zajíčci, „zlatý déšť“, tematický ubrus a zeleno-žluto-červené pentličky jsme to letos doma uvedli v dokonalost zcela mimoděk.

Přestěhovat náš pokoj do patra, kde je větší místnost, a nechat menší děti společně dole jsme s přítelem plánovali už předtím, a vrhli jsme se na to tento víkend.

Pozvali jsme si na pomoc všechny chlapy, o kterých jsme věděli, takže dva. Srdnatě vláčeli pomalu metrákovou skříň po točitých schodech do patra, motivováni hlasitými poznámkami o tom, kterak ji příště raději nahoře rozštípou a spálí, než by ji znovu kamkoli stěhovali.

Přestěhováno, teď vymalovat!

Hnáni nejen vidinou většího soukromí, ale také představou příjemného prostředí jsme vyrazili zakoupit barvy. Shodli jsme se, že se nebojíme barev a že náš pokoj bude dvoubarevný.

pp

Když si člověk při práci zpívá a je v pohodě, jde pomalu sama. Repertoár jsme vyčerpali půl hodiny po půlnoci. Naštěstí právě ve chvíli, když bylo vymalováno.

hh

Že naše společné dílo a předchozí shoda je současně velikonoční výzdobou, nám došlo až nakonec.

Obytná část pokoje je žlutá a spací část světle zelená.

„Budeme mít jaro a Velikonoce i o Vánocích. A to se vyplatí,“ zhodnotil přítel Tomáš.

Letos se od nás štěstí nehne.


Mimochodem, když jsme u těch Velikonoc - připravte se pomalu na velkou BERÁNKOVOU SOUTĚŽ, která odstartuje v pátek. Tak, jako loni budete posílat do „stáje“ fotografie svých beránků a současně pak budete porotou, která vybere vítěze. Tři nejkrásnější beránci budou odměněni.

Reklama