italský velikonoční chléb

Tenhle nápad na velikonoční jedlou dekoraci pochází z Itálie. Říká se mu tam velikonoční chléb. Peče se ze sladkého těsta, na které použijete chlebovou mouku. Zdobí se barevným nebo přírodním vajíčkem, cukrovým sypáním nebo čímkoliv jiným, co vás napadne. Na jarně vyzdobeném stole se bude vyjímat.

Při pečení mě ještě napadlo, že letos přesně tyhle věnce, ale v malém vydání, připravím pro koledníky. Použiji na ně křepelčí vajíčka a ozdobím barevným sypáním. Vajíčka natvrdo, nabarvená různými barvami už moc oblíbená nejsou a nakupovat hromady čokoládových zajíčků se mi nechce.

Suroviny

  • 300 ml mléka
  • 100 g másla
  • 1 kostka čerstvého droždí (42 g)
  • špetka soli
  • 2 vejce
  • 100 g cukru moučka
  • 500 g pšeničné chlebové mouky
  • 1 vejce + 2 lžíce mléka na potření
  • 6 barevných nebo přírodních vajíček na ozdobení
  • barevné cukrové sypání

Postup

Mléko s máslem dejte do hrnce na plotnu a zahřejte, až se máslo rozpustí. Nechejte vychladnout, lehce, až bude tekutina vlažná. Přidejte do mléka lžíci cukru a rozdrobte droždí. Nechejte v klidu stát, až se na povrchu začnou dělat bubliny.

velikonoční věnec

V míse kuchyňského robota smíchejte mouku se špetkou soli a cukrem. Přidejte vejce a mléko s kváskem. Nechejte umíchat pevné, nelepivé těsto. Přikryjte mísu utěrkou a nechejte hodinu kynout.

Vykynuté těsto vyklopte na vál. Rozdělte na šest stejných dílů. A potom ještě každý díl napůl. Ze dvou připravených kousků těsta vyválejte dva dlouhé „hady“, o délce asi 35 cm. Propleťte je a spojte do věnce. Tento postup opakujte s každým dílem a vytvarujte 6 věnců.

Věnce dejte na plech vyložený pečícím papírem a nechejte další hodinu kynout na plechu.

Vykynuté věnce potřete vajíčkem rozšlehaným s mlékem. Připravená vajíčka potřete lehce olejem (aby se moc nepřilepila k těstu) a dejte do středu věnce. Těsto ozdobte barevným cukrovým sypáním.

Pečte v troubě vyhřáté na 180 °C, 20 - 25 minut.

velikonoční věnec

ETA Gratus Maxipasta

Kuchyňský robot ETA Gratus Maxipasta je svým příslušenstvím přizpůsoben speciálně pro milovníky domácíchETA těstovin. Celokovový robot o výkonu 1200 W za vás vyválí těsto, nakrájí nudle nebo vytvaruje penne. Současně je vybaven také mlýnkem na maso, lisem na bobuloviny, ovoce i zeleninu, nástavcem na strouhání a 4 metlami a háky na přípravu těsta i skleněným mixérem. Další příslušenství je možno dokoupit. Ve velké nerezové míse připravíte až 2,5 kg těsta. Robot Gratus jev České republice nejprodávanějším robotem posledních tří let. Více se dozvíte na stránkách eta.cz.

Co všechno dokážete s celokovovým kuchyňským robotem ETA Gratus?

Reklama