Co budete potřebovat? Pořiďte si tyto věci:

 • Bílou tvrdou čtvrtku
 • Barevné papíry
 • Lepidlo na papír
 • Ozdobné nůžky
 • Obyčejné nůžky na papír
 • Děrovačka ve tvaru motýlů
 • Barevné stužky

Postup:
642befb983770blobid0.jpg

642ad3b9c0ae1obrazek.jpg

Vytiskněte si šablonu velikonočního vajíčka nebo si vajíčko nakreslete od ruky. Překreslete na tvrdý papír a vystřihněte. Na vajíčko si jemně tužkou nakreslete čáry, shora dolů. Rozestup by měl být asi 1 cm. Čáry prostřihněte nůžkami, skončete vždycky kousek od kraje vajíčka.

 1. Z barevných papírů nastříhejte ozdobnými nůžkami pruhy, široké asi 1 až 1,5 cm. Ty propleťte nastříhanou osnovou na bílém vajíčku. Konce zastřihněte tam, kde končí vajíčko a přilepte je na tvrdou čtvrtku, aby se barevné pruhy nevyvlékaly.
 2. Z bílého i barevného papíru vycvakejte ozdobnou děrovačkou motýlky a ty nalepte na hotové vajíčko. Nahoře udělejte dírku, provlečte stužku a pověste na kvetoucí větvičky, které jste si ustřihli venku na zahradě nebo v lese.

Podívejte se na video jak na to. Autor: www.bohynekuchyne.cz

Do tvorby určitě zapojte děti, bude je to bavit a budou mít radost z hotových papírových vajíček, které jsou moc hezké.

Náš tip na pomocníky pro tvoření od Fiskars, se kterými se vám bude dobře pracovat a do tvoření můžete zapojit i děti. S těmito výrobky se můžete bez obav pustit do různých kreativních činností, jako je např. výroba přání, scrapbooků, doplňků nebo bytových dekorací.

Inspiraci najdete na www.fiskars.cz

Naše tipy:

 • Ozdobná děrovačka M - Hvězda

Skvělá děrovačka pro kreativní či školní projekty. Vestavěný zachytávač výstřižků. Ovládá se stiskem páky. Dodávají se různé zábavné tvary, které vám umožní navrhnout si vlastní výtvory, velikosti výstřižků jsou od 1,9 cm do 2,5 cm. Děruje papír až do 180 g / m2. Velikost výstřižku 2,5 cm.

642ad25cc8228obrazek.jpg
Více na www.fiskars.cz

 • Dětské zvířecí nůžky, Ryba (13 cm)

Každé dítě je tvůrčí génius a jedinou hranicí jeho sebevyjádření by měla být jeho vlastní fantazie. Nůžky Fiskars Kids se zvířátky jsou promyšleně navrženy pro malé ruce a kreativní mysl, mají bezpečné ostří, tupou špičku pro větší bezpečnost a super zábavné detaily, které odrážejí oblíbená zvířátka dětí. Učitelé a rodiče ocení bezpečnostní ostří s bezpečnějším úhlem čepele. Oboustranně použitelná rukojeť je opatřena veselou, zářivou rybkou, která podnítí fantazii vašich nejmenších a nadchne je pro řezání. Tyto nůžky jsou ideální pro děti od tří let, protože každý kreativní génius si zaslouží ve správném věku ty správné nůžky, aby se mohl projevit.

642ad278b8e2cobrazek.jpg
Více na
www.fiskars.cz

 • Nůžky Kidzors™ Mokřadová zvířátka, sada 3ks

Dětské nůžky řady Kidzors™ umožňují snadné vystřihování různě tvarovaných okrajů do různých materiálů. Vystřihovaný tvar je vždy stylizován k nějakému zvířátku. Jsou určené pro snadné vystřihování dekorativních okrajů (vlnky, zoubky atp.). Využijete je pro hravé stříhání papíru, kartonu nebo fólie, a to doma i ve škole. Barevná držadla jsou speciálně tvarovaná pro dětskou ruku (5+ let), zaoblené špičky čepelí zajišťují větší bezpečnost. Čepele jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli.

642ad2a659936obrazek.jpg
Více na www.fiskars.cz