shutterstock-626148821.jpg

Foto: Shutterstock

Zkuste vsadit na originalitu. Místo obyčejného vajíčka a sladkostí z ruky do ruky můžete malé koledníky na Velikonoce obdarovat něčím speciálním. O to speciálnější to bude, když jste to sami vyrobili vy nebo vaše děti. Výslužku můžete koledníkům připravit do speciálních pytlíčků ve tvaru zajíčka.

„Místo lepidla jsem využila oboustrannou lepící pásku. Je to lepší. To lepidlo to prostě zvlní. Ocásky jsem udělala z bílé bavlny a připevnila tavnou pistolí. S Terezkou jsme pak všechny pytlíčky naplnily velikonočními dobrůtkami. To si Terezka moooc užívala a už se těší, až to prej dětičkám rozdáme,“ píše u svého DIY videa Radka alias Mettmylovelyworld, která se na svém Instagramu často dělí o různé kreativní návody na tvoření.

Od Radky je i další nápad na tvoření. Tentokrát jde o závěsné ozdoby, které můžete připevnit například na větvičky kočiček nebo zlatého deště. Tato papírová vajíčka nezaberou ani příliš času a doma vám udělají krásnou dekoraci. Na výrobu potřebujete papír (silnější, větší gramáže) nůžky, oboustrannou lepící pásku, tavnou pistoli, nůžky, provázek a korálky.

Zkrášlit si můžete i velikonoční prostírání. Potřebovat na to budete papírové ubrousky, kousek slámy na svázání a vajíčka. Ubrousky složíte, jak vidíte na videu, obalíte kolem vajíčka, svážete nahoře slámou a vznikne ušatý zajíček. Na vajíčko už pak stačí jen fixem namalovat obličej. Tato dekorace jistě vytvoří úsměv na tváři nejen dětem, ale i dospělým. Navíc je tvoření jednoduché a můžete s ním tak zabavit své ratolesti.  

Další rozkošnou dekorací na stůl jsou tito malí bílí zajíčci z ubrousků. Velice jednoduchý tip, který zvládnete za pár minut. Potřebovat budete bílé ubrousky, gumičky, černý fix a jedny růžové stíny na oči. Naprosto snadné, ale zároveň originální. Co myslíte?

Věnec nemusí zdobit vaše dveře nebo stůl jen na Vánoce. Co takhle si udělat jarní? Potřebovat budete polystyrénový kruh na věnec, jutovou mašli, papírové košíčky na muffiny a jednu pěknou mašli dle vaší preference. Na návod se podívejte na videu, je naprosto jednoduchý, i když to zabere trochu času. Výsledek rozhodně stojí za to. Navíc tuto dekoraci po Velikonocích můžete schovat do skříně a vytáhnout zase za rok.

A máme tu ještě jeden tip na věnec. Tentokrát jde o věnec ze skořápek vajec, které slepíme k sobě tavnou pistolí. Můžete použít větší husí vejce, ale i malá slepičí. Poté, co je slepíte do kruhu, jak můžete vidět ve videu, naplníte je usušenými květinami nebo drobnými jarními rostlinkami, které vsadíte do troch mechu nebo hlíny pro udržení vlhkosti. Anebo můžete květiny zapíchat do zelené aranžovací hmoty namočené ve vodě. Chce to trochu šikovnosti, ale my věříme, že s trochou píle se vám to podaří.


Zdroj: Instagramová DIY videa různých kreativců