Clipboard.jpg
Foto: Shutterstock

Velikonoční palačinky
Jako první tu sice nemáme dekoraci, ale před tvořením je potřeba se něčím posilnit. Zajíček je s Velikonocemi úzce spjatý a u vaření menší děti rády asistují. Proto tyto dvě věci spojte a připravte si společně speciální palačinky. Bude vám stačit obyčejné palačinkové těsto a ovoce na dozdobení.

cl4.jpg
Foto: Shutterstock

Věnec z vajíček
Další aktivita je také velmi jednoduchá. Na věnec z vajíček budete potřebovat jen barevné, popřípadě vzorované papíry, nůžky, lepidlo a stuhu. Postupně na papír obkreslete několik vajíček, a ta vystřihněte. Přilepte je okraji k sobě, aby vytvořila kruh, a na horní část následně připevněte stužku s očkem, ať si můžete společný výtvor někam pověsit.

cl5.jpg
Foto: Shutterstock

Vajíčková girlanda
Girlandy nepatří jen mezi vánoční dekorace, s jarními motivy si je můžete vyrobit i na Velikonoce. Stačí vybarvená vajíčka nebo třeba zajíčky zavěsit malými kolíčky na kousek provázku.

cl3.jpg
Foto: Shutterstock

Zajíčci z ruliček
Zajíčci z ruliček od toaletního papíru jsou klasikou, která ale neomrzí. Stačí ruličku oblepit barevným papírem, z něj vystřihnout uši a přilepit je. Potom už můžete zajíčky dozdobit podle libosti. Určitě ale nezapomeňte na oči a čumáček.

cl2.jpg
Foto: Shutterstock

Papírová mrkev
Pokud máte doma malého koledníka, můžete mu vyrobit originální kornoutek ve tvaru mrkve, do kterého mu dáte vykoledované dobrůtky. Stačí k tomu barevná čtvrtka, tužka, nůžky a lepidlo. Jak na to, ukazuje obrázek. Skvělá schovka pro čokoládová vajíčka.

605a51efe1612cl.jpg
Foto: Shutterstock

Reklama