625417240886aobrazek.png6254172c0812cobrazek.pngMy jsme pro tento recept použili Kysanou smetanu z Valašska od Mlékárny Valašské Meziříčí, má široké uplatnění v teplé i studené kuchyni. Obsahuje 15 % tuku. Pokud byste chtěli, můžete do tohoto receptu použít i Bílý jogurt z Valašska. Bílý jogurt s nižším obsahem tuku je vyrobený z kvalitního českého mléka. Výrobek jemné chuti je vhodný pro přímou konzumaci i pro studenou kuchyni. Obsahuje jogurtové bakterie. Více najdete na Mlekarna-valmez.cz

Potřebujete

 • 150 g Bílého jogurtu z Valaška nebo Kysanou smetanu z Valaška
 • 150 g cukru krupice
 • 3 vejce
 • 100 ml rozpuštěné Hery máslová příchuť
 • 230 g polohrubé mouky
 • 2 lžičky prášku do pečiva
 • špetka soli
 • 2 hrnky oblíbených ingrediencí jako jsou maliny, borůvky, rybíz, kousky čokolády - je na vás, co si zvolíte
 • koření Sonnentor – Čepička z květů nebo domácí levandulový cukr

Postup

625417cd82fc8obrazek.png
Foto: Shutterstock

 1. Troubu předehřejte na 180 °C.
 2. Připravte si formy na muffiny. Buď kovovou formu nebo silikonové formičky. Ideální je vyložit důlky papírovými košíčky. Nemusíte tak vymazávat tukem a vysypávat moukou a hotové muffiny krásně vypadají.
 3. V míse smíchejte zakysanou smetanu, cukr, vejce a rozpuštěnou Heru. Zvlášť spolu promíchejte mouku a prášek do pečiva. Obě části – sypkou i tekutou, důkladně promíchejte. Přidejte špetku soli.
 4. Nakonec do těsta přimíchejte vaší oblíbenou ingredienci (borůvky, rybíz, maliny, kousky čokolády…). Půl hrnku této ingredience si nechejte bokem.
 5. Těsto naplňte do tříčtvrtin výšky papírových košíčků. Nahoru ještě dejte trochu kuliček drobného ovoce a posypejte výborným a voňavým kořením Čepička z květů. Já jsem na část muffinů použila domácí levandulový cukr a bylo to taky skvělé. Dokonce jsem trochu květů levandule přimíchali i do poloviny těsta. Nebojte se vyzkoušet.
 6. Pečte asi 30 minut.

6254176c149f6obrazek.png
Foto: Shutterstock

TIP: Do základu těsta můžete přidat cokoliv. Například maliny, ostružiny, skvělá je i bílá čokoláda. Na upečený muffin si můžete vyhrát s polevou nebo se šlehačkou, podle toho, jak to máte rádi. K Velikonocům se hodí jemné velikonoční pestré zdobení. Budou se vyjímat krásně na svátečním stole.

Dobrou chuť přeje Elly.

Reklama