Samozřejmě, přípravy na Velikonoce začínají asi čtyři týdny předem, protože mezi tradiční povinnosti patří napéct cukroví a mezi tradiční cukroví patří i perníčky v podobě zajíčků, vajíček, kuřátek ... a nejlepší perníčky musejí řádně vyzrát.

Tři týdny před svátky pak myslíme na pšeničku nebo jinou zelenou ozdobu na stůl. Kdo na ni zapomene, může všechno ještě napravit čočkou, která potřebuje jenom týden, nebo dokonce kudrnatým koberečkem řeřichy, které stačí miska s vatou a tři dny na to, aby byla zelená.

Do květináčku s obilím se dávají kraslice, kuřátka, zajíčci a celé aranžmá se klade na nejrůzněji nazdobené prostírání. Můžeme udělat i kytici z kočiček a na jednotlivé proutky zavěsit ozdoby nebo nechat květy jen tak - obojí se bude v bytě dobře vyjímat.

Další věcí, kterou si můžeme připravit speciálně pro tuto příležitost jsou svíčky. Můžeme samozřejmě vyrobit svíčku klasickou gelovou - nalejeme gel do skleničky, ideálně se silnými stěnami, přidáme knot a hotovo. Nebo můžeme nasekat barevný gel na kostky, ve sklenici jej přelít gelem barevným a sledovat, jak se krystaly rozpouštějí a vznikají krásné barevné přechody. Můžeme dát do skleničky nejrůznější věci - mušle, kamínky, dokonce i celá obarvená vajíčka, pokud máme to štěstí a sehnali jsme holubí či liliputí. Nebo umístíme jen kousky skořápek.

Ovšem můžeme zkusit i něco netradičního - svíčku ve tvaru vajíčka. Potřebujeme vaječnou skořápku, která má rozbitý jenom vršek, klasický stojánek na vajíčka a barevný gel. Při přípravě skořápku vypláchneme a propíchneme blánu na silnějším konci  - pokud to neuděláte, vznikne nepěkná bublina, protože horký gel blánu většinou protrhne, ale nesteče rovnoměrně až dolů. Pak si skořápku položíme do stojánku na vajíčka, rozehřejeme gel a nalijeme do skořápky co nejvýše.

Po ztuhnutí gelu oloupeme skořápky a do jednotlivých vajíček vložíme knoty pomocí jehly. Je dobré zajistit knot dole plíškem, aby vajíčka stála.

Samozřejmě nebudeme takové svíčky zapalovat na hořlavém podkladu, ale klidně je můžeme vyzkoušet v keramickém kalíšku na vajíčka. Krásně vypadají i v misce, vyložené papírovou trávou a ozdobené TwistArtem.

Gelové svíčky bez opory nevydrží po celý rok, takže je nebudeme schovávat do příštích Velikonoc, ale když budeme uklízet výzdobu, gel roztavíme a použijeme do jiných svíček, třeba s letní tématikou.

     
Reklama