Pokud chce strávit Velikonoce trochu netradičně, vyrazte na šumavský hrad Kašperk. Bohatý program zde probíhá již ode dneška a pokračuje až do pondělí. Nenechte si ujít Velikonoční šaškování!

Hrad Kašperk

O hradu Kašperk jsme již několikrát psali, například v článcích Ráj strašidel a skřítků - Kašperk (klikni) či Vydejte se na tajemný hrad Kašperk (klikni). Tentokrát bychom vás chtěli pozvat na jeho velikonoční návštěvu. Proč? Na Kašperku je připravený bohatý velikonoční program...

Velikonoce na Kašperku

Od 6. do 9. dubna 2012 budou otevřené speciální prohlídkové okruhy, obsahující to nejlepší z obou prohlídkových tras. První prohlídka začíná vždy v 10.00 hodin, poslední v 16.00 hodin.

V sobotu 7. a v neděli 8. dubna 2012 budou také probíhat speciální prohlídky pro děti s podtitulem „Staň se rytířem nebo dvorní dámou“, začátky těchto prohlídek jsou v 11.30 a ve 13.00 hodin.

Vstupné na prohlídky činí 60 korun základní a 45 korun zlevněné dětské.

Další program

KašperkVelikonoční šaškování - doprovodné šaškovské představení pro malé i velké, ve kterém uvidíte hned dva šašky. Účinkují Jaroslav Zábranský a Radovan Vacek ze skupiny historického šermu Romantika. Sobota 7. a neděle 8. dubna 2012, začátky představení v 11.00, 12.30, 14.00 a 15.30 hodin. Cena vstupného na představení: 65 korun základní, 45 korun zlevněné dětské.

Šumavská řemesla - v sobotu 7. a v neděli 8. dubna 2012 budou na hradním nádvoří vyrábět a prodávat své výrobky šumavští řemeslníci, z nichž většina je držitelem certifikátu Šumavský originální produkt.

Matylda a Ferdinand - na hradním nádvoří bude k vidění ve své velikonoční ohrádce ovečka Matylda s malým beránkem Ferdinandem.

Bašta - po celé Velikonoce bude připraveno teplé i studené občerstvení včetně speciálních kašperských domácích placek, grilovaných klobás, svařeného vína, medoviny, párků v rohlíku, kávy, čaje, horké čokolády a prodej suvenýrů.

DALŠÍ VELIKONOČNÍ TIPY, KTERÉ JSME VÁM TENTO TÝDEN DALI

Reklama