seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Středočeský kraj
Navštivte Sedleckou pouť v Kutné hoře. Je to jedna z vůbec nejoblíbenějších a největších poutí u nás, která každoročně přiláká tisíce návštěvníků. Je doprovázena desítkami zábavných atrakcí a stovkami stánků, nejrůznějšími sladkými a slanými dobrotami, ze kterých si vybere každý, a také dobrého pití. Již tradičně se tato akce koná v Kutné Hoře u katedrály Nanebevzetí Panny Marie, která je již od roku 1995 zapsaná na seznamu UNESCO. Pouť můžete navštívit všechny čtyři velikonoční dny od 7. do 10. 4. Vhodné pro celou rodinu, včetně dětí.

Zlínský kraj
Trochu jiný tip, tentokrát hodně relaxační. Bohatý program, skvělá gastronomie i odpočinek ve wellness – právě takové Velikonoce vás letos čekají v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, kde můžete zažít spoustu aktivit. Den můžete začít Pozdravem slunci na ranní lekci jógy, pokračovat příjemnou exotickou masáží a pak se vydat za dalším hýčkáním do dvou luxusních wellness světů s termálními bazény, saunovým světem a unikátními saunovými rituály. Děti se vydovádí na animačních programech a vy můžete vyrazit na Nordic walking procházku s proškoleným instruktorem po krásné okolní přírodě (hole vám půjčí zdarma). Anebo se můžete v blízkém hotelu zúčastnit Školy pečení velikonočních mazanců, tradičních valašských frgálů nebo Kurzu pečení pizzy. Nebude chybět ani vystoupení dětského folklorního souboru Kyčera s cimbálovkou.

Olomoucký kraj
Vydejte se na velikonoční jarmark v Olomouci. Místní řemeslné a farmářské trhy stojí za to. Nakoupíte si krásné dekorace, pochutnáte na specialitách a ještě si poslechnete koncerty cimbálové muziky, ale také divadelní i jiné hudební vystoupení. Děti rozhodně nenechte doma, protože se budou moci zúčastnit dětských dílniček. Nebude chybět ani pletení pomlázek a historický kolotoč. Protože nemá být moc hezky a akce budou dlouhá a zábavná, nezapomeňte se pořádně obléci.

Pardubický kraj
Rádi byste sebe i své děti vzdělali a dozvěděli se něco nového? Vypravte se do skanzenu Veselý kopec a prohlédněte si interiéry nádherných roubenek a zúčastněte se prohlídky velikonočního pečiva, zdobených kraslic, ale i dalších tradičních předmětů. Víte, proč se na Zelený čtvrtek pekli jidáše? Pokud ne, přijďte to zjistit. Rodinné vstupné činí 340 Kč a nebudete ochuzeni ani o pečení perníčků, zdobení kraslic nebo pletení pomlázek.

Liberecký kraj
Velikonoce na Grabštejně budou stát za to. Pozor, akce se bude konat od 8.-10. dubna, tedy od soboty do pondělí. Čeká na vás prohlídka s průvodcem, doplněná o velikonoční výzdobu. Součástí bude i kaple Sv. Barbory a výstup na věž, na kterou můžete i samostatně a bez průvodce. Pokud se těšíte na stánky s občerstvením a řemeslné dílny, budete uspokojeni, ty budou také na místě. Základní vstupné činí 180 Kč. 

Zdroj: Anytime, Kutná hora, Valachy.cz, kudyznudy, nmvp