Energii slunečních paprsků na jaře cítí každý z nás. Chuť povzbudit své tělo po dlouhé a náročné zimě je v době Velikonoc vůbec nejsilnější, a proto je nejvyšší čas doplnit zdravý životní styl i přírodními antioxidanty. A právě ty obsahuje zelený čaj v nebývalém množství.
5c9b52bd6c4d0obrazek.png

Flavonoidy, jak se tyto „čajové“ antioxidanty nazývají, zbavují tělo nebezpečných volných radikálů. Tyto škodlivé látky se v našem těle usazují vlivem civilizačních faktorů a zásadně snižují kvalitu našeho života. Prokazatelně totiž způsobují kornatění tepen, celkové stárnutí organismu a v neposlední řadě
i vznik zhoubných nádorů. Dodávat tělu dostatek antioxidantů je proto nezbytné, a to tím spíš, že si je v zeleném čaji můžeme dopřát bez omezení každý den.
Jemně zbarvený zelený čaj však přináší i řadu dalších pozitiv. Dokázány jsou jeho desinfekční
a antibakteriální účinky, díky nimž se snáze vyhneme infekcím a virózám, které si zimou oslabené tělo vybírají jako snadný cíl. Vybrané lístky čajovníku čínského, ze kterého pochází všechny čajové nápoje, si do šálku snadno připravíte díky TEEKANNE Green Tea, tradičnímu zelenému čaji k okamžité přípravě. A právě lahodná chuť je dalším benefitem, který působí na psychickou pohodu.5c9b5361e84c6obrazek.png

Za povzbuzení, které se projeví lepší náladou, vděčíme v případě zeleného čaje kupodivu kofeinu. Ačkoli se vám nejspíš s kofeinem vybaví i šálek černé kávy, je to právě zelený čaj, který obsahuje tuto látku s výhodnějšími vlastnostmi. Na rozdíl od kofeinu z kávy totiž působí značně delší dobu a na vlně elánu a čisté mysli nás udrží podstatně déle, než poměrně krátce účinkující kávové nápoje.

Svátky jara jsou zkrátka tím nejlepším časem, kdy nekompromisně zahájit péči o své zdraví a definitivně se probudit ze zimního spánku. Užijte si Velikonoce v klidu a v pohodě. Se zeleným čajem to půjde samo!

Díky TEEKANNE existuje široká řada variant, jak si vybrané čajové lístky vychutnat: jak samotné, tak i v jedinečných chuťových kombinacích.
5c9b525f44debobrazek.png

Více informací a tipů na TEEKANNE.CZ

Reklama