mazanec

Velikonoční mazanec peču každoročně podle receptu své kamarádky bohyně Lenky. Nemá chybu, je výborný, vyzkoušejte si sami.

Suroviny

500 g polohrubé mouky (prosáté)
120 g cukru krupice
100 g rozpuštěného másla
1 lžíci rozpuštěného sádla
1 lžičku sušeného droždí případně necelou kostku čerstvého (40g)
1 vejce + 1 žloutek navíc
250 ml mléka
1/4 lžičky soli
hrst hrozinek naložených v rumu
vlašské ořechy, mandle apod... nasekané
1 rozšlehané vejce na potření

Postup

Ingredience (kromě rozinek a mandlí, ty přidáme až těsně před ukončením hnětení) nasypeme a nalijeme do pekárny a zapneme program těsto. Pro ty co pekárnu nevlastní, klasický postup jako u kynutého. Necháme vzejít kvásek a poté společně s ostatními surovinami uhněteme nelepivé vláčné těsto. Já nehnětu ani ručně, ani nepoužívám pekárnu, ale i na zadělávání tuhých těst jsem si oblíbila svého milého Cooking Chefa od Kenwoodu. Za pomoci hnětacího háku mám za chvilku těsto připravené a zapínám navíc indukční ohřev, takže i krásně nahřáté. Potom v míse, přikryté utěrkou nechám dokynout.

Kynout necháme co nejdéle. Klidně i 3 hodinky, na nepříliš teplém místě. Ale kdo má málo času, po hodině může začít tvarovat.

Z vykynutého těsta vytvarujeme bochánek, který dáme na plech, nebo do nízké koláčové formy, aby pěkně držel tvar.

Těsto necháme kynout ještě asi 30 minut. Poté shora na mazanci vykrojíme kříž a potřeme oboje rozšlehaným vajíčkem a posypeme plátky mandlí.

Pečeme v troubě předehřáté na 220 °C prvních asi 5 minut na krásnou barvu, poté troubu stáhneme na 150°C na dalších 20 minut a zbývající čas (dle velikosti výtvoru) už pečeme jen na 100°C. Propečenost zjistíme zapíchnutou špejlí.

Je výborný a už stačí jen nechat vychladnout a namazat výborným máslem, džemem, medem nebo čím máte rádi.

Dobrou chuť přejí BOHYNĚ KUCHYNĚ.

Reklama