Je potěšující, že i v dnešní době dodržujeme velikonoční tradice. Zejména ty v oblasti jídla. Jednou z těch, které nesmí chybět u žádné velikonoční snídaně, je máslový mazanec. Upéct takový, který je na povrchu krásně zlatý a uvnitř příjemně vláčný, v žádném případě není hračka. Pokud si ho chcete dopřát v té správné kvalitě a chuti, pak zajděte do nejbližšího Globusu.

 A proč je tradiční máslový mazanec z Globusu tak dobrý? Každý den se mu totiž věnují ruce zkušených pekařů. Mazanec je vymazlený už od zadělávání těsta, kdy se používají jen ty nejkvalitnější suroviny. Od nejkvalitnější mouky od osvědčených českých a moravských mlynářů, až po máslo. Právě také díky vysokému obsahu másla (15 %) je chuť mazance jemná a výrazná. K tomu obsahuje i poctivou porci rozinek (15 %) a jeho povrch je vydatně posypán plátky mandlí.

mazanec

Každý mazanec je jedinečný, protože celý proces výroby probíhá tradičním způsobem. Každý bochánek je ručně vykulovaný, poté se nechá vykynout a nakonec jej pekaři namašlují vejci a posypou mandlemi. Přímo z  pekárny to má pak jen pár metrů do prodejních regálů. Protože v každém z 15ti hypermarketů Globus mají vlastní pekařství,  mazance a stejně tak i nejrůznější druhy pečiva a chlebů pečou přímo na místě a odnikud je nedovážejí.

Máslový mazanec si v pekařstvích Globus můžete zakoupit v gramáži 500 g. Pro jeho velké milovníky, nebo domácnosti s větším počtem natěšených strávníků, je k dostání i velký rodinný máslový mazanec, který váží rovný jeden kilogram.

Máslový mazanec 500 g je k dostání za  54,90 Kč

Máslový mazanec 1 000 g je k dostání za 99,90 Kč

Více informací najdete na stránkách www.globus.cz

Reklama