velikonoční máslovo mandlové sušenky

Máme pro vás tip na stylové sladkosti pro koledníky. A nejen pro ně. Mandlové sušenky budou výborné mlsání, hezký jedlý dárek nebo milé překvapení pro děti ke svačince. Tak neváhejte. Recept je snadný a rychlý.

Na Velikonoce každý kluk, který chodí na pomlázku, donese tašku plnou dobrot. Dříve to bývala vajíčka vařená natvrdo, obarvená a ozdobená velikonočními samolepkami. Tato vajíčka vystřídala moderní a čokoládová vajíčka s překvapením a později bohužel levní rádobyčokoládoví králíci, kuřata a vajíčka. Kolik čokolády obsahují, si dnes už naštěstí můžete přečíst na obalu, a těm ne příliš povedeným se vyhněte.

Ale nejlepší bude, když pro ty své koledníky připravíte domácí sušenky, perníčky nebo mufiny. Ozdobené košíčky s velikonočními motivy, průhledné sáčky na sušenky a barevné mašle. Budete originální.

Sušenky můžete vykrojit kovovými nebo plastovými formičkami ve tvaru vajíček, zvířátek, nebo stačí jen obyčejná kolečka. Výborná jsou razítka na sušenky, které má nově v nabídce Tescoma nebo i některé internetové obchody s domácími potřebami a stylovými doplňky. Sušenky s razítkem už nemusíte nijak zdobit, mají na sobě ozdobný reliéf. Ty, které vykrojíte obyčejnou formičkou, můžete ozdobit bílkovým sněhem jako perníčky nebo jinou oblíbenou polevou, třeba čokoládovou.

Suroviny

  • 125 g změklé Hery máslová příchuť (1/2 kostky)
  • 140 g cukru moučka
  • 50 g mletých loupaných mandlí
  • 350 g polohrubé mouky
  • 2 vejce
  • špetka soli
  • 1/2 lžičky prášku do pečiva
  • lžička vanilkového extraktu
  • polohrubá mouka na posypání pracovní plochy a těsta

Postup

Mouku promíchejte se špetkou soli a práškem do pečiva. Přimíchejte i cukr a mleté mandle.

velikonoční sušenky

Do sypkých surovin přidejte měkkou Heru a vejce. Vypracujte měkké těsto, které by se nemělo lepit. Hotové těsto zabalte do potravinářské fólie.

Těsto zabalené ve fólii nechejte hodinu odpočinout a ztuhnout v lednici.

Na pracovní plochu nasypte trochu mouky, na které vyválíte z těsta plát vysoký asi 0,5 cm. Z tohoto plátu vykrajujte tvary, případně zdobte sušenkovým razítkem.

Vykrojené sušenky naskládejte na plech vyložený pečicím papírem a upečte v troubě, vyhřáté na 190 °C, asi 10 až 11 minut. Řiďte se vlastní troubou, sušenky by měly lehce ztmavnout, zezlátnout, ale ne úplně zhnědnout.

velikonoční sušenky

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama