Začneme výběrem papírového ubrousku. Měl by mít větší středový motiv a několik malých motivů po okrajích. Středový motiv je na dečce a květináči, ostatními jsou vyzdobená vajíčka. Květináč je upravený Balakrylem a abyste mě nepodezíraly, že mám tajný zdroj bílých vajíček, tak vám prozradím, že to bílé je také natřené Balakrylem. Jenom to na tom květináči rychleji schne:-))) 

Na celou dekoraci musíme mít dvě různá lepidla na decoupage. Tedy, přesněji - nemusíme, ale lepidlo na látku snese i teplo a hlavně po trojím nátěru a následném přežehlení se dá ubrousek vyprat v ruce. Já osobně připomínám medvídka mývala - když cokoliv zalévám, vždycky pořídím aspoň malinkatou loužičku. Můžu tedy potvrdit, že ubrousek opravdu moje zalévaní přežil a pořád se ještě těší dobrému zdraví.

Květináč je vyzdobený klasicky. Po dvou nátěrech Balakrylem je ještě natřený zevnitř slabou vrstvičkou lepidla na decoupage, aby nepropouštěl vodu a Balakryl se nezkrabatil. Pokud jde o motiv, vešlo se na něj velké kuře a ještě nějaké ta menší kuřátka na okraj. První vrstva hlíny dosahuje asi dva centimetry pod okraj. Pak jsem zasela pšenku a na ni dala zase hlínu (obilí klíčí potmě).  Trvá to asi týden, než obilí vyroste.

Vajíčka zvládnete jistě samy, jen vám ještě prozradím, že se dá použít i krakelovací lak a vypadá to moc hezky. A jsme u té dečky. Postupujeme jako u klasické decoupage, jen děláme nátěrů několik. Po posledním nátěru látku zažehlíme podle návodu na lepidle, což by mělo stačit na ochranu před politím vodou a na zachování obrázku při šetrném praní.

Až nám vyroste pšenka, celou dekoraci dozdobíme jutovými mašlemi. A mně už jen zbývá popřát  všem "Veselé Velikonoce!"

   
Reklama