CKNeckermannVelikonoční svátky, příchod jara a také hezké počasí láká každoročně řadu lidí do evropských metropolí. I letos o prodlouženém víkendu od 6. do 9. dubna je tomu podobně. „Mezi nejpopulárnější destinace i letos patří Řím, který nabízí tradiční křesťanské svátky s neopakovatelnou atmosférou Věčného města a Vatikánu. Velký zájem je tradičně také o Paříž, která svou romantiku v jarním období ještě umocňuje. Největší zájem však byl letos o prodloužený víkend v Barceloně, která je již několik týdnů na velikonoční termín beznadějně vyprodaná,“ informuje Jan Sotona, specialista na Eurovíkendy, Neckermann Cestovní kancelář.

Řím nabízí samozřejmě nespočet antických památek od Kolosea po Forum Romanum, ale hlavně tradiční nedělní mši a požehnání Svatého otce Urbi et Orbi na Svatopetrském náměstí sledovanou bez nadsázky celým světem. To je událost, která láká nejen silně věřící lidi, ale i běžné turisty. Paříž je mezi evropskými velkoměsty dlouhodobě velmi oblíbenou destinací. A na jaře je její příslovečná podmanivá atmosféra ještě umocněna probouzející se přírodou. Barcelona je zase populární díky krásné architektuře, mnoha muzeím a v tuto chvíli již zcela jarnímu počasí. „Sledujeme, že naši klienti v evropských metropolích stále více požadují zajištění doplňkových služeb, jako jsou vstupy do zábavních podniků, rezervace luxusních restaurací nebo na konkrétní kulturní akce, které se právě konají. Rostoucí tendenci také vidíme u využívání nabídky okružních panoramatických výletů městem či jiných fakultativních výletů s českým průvodcem,“ dodává Sotona z Neckermann CK.

CKNeckermann

Neckermann Cestovní kancelář v rámci koncernu Thomas Cook

Thomas Cook Group plc je druhým největším turistickým koncernem v Evropě. V roce 2010 zajistila celosvětově skupina Thomas Cook dovolenou pro více než 22 miliónů klientů. Thomas Cook působí pod obchodní značkou Neckermann v Německu, Rakousku, Belgii, Holandsku, Francii, Polsku a Maďarsku.CKNeckermann

Neckermann Cestovní kancelář v České republice

Neckermann Cestovní kancelář, která patří do skupiny Thomas Cook, působí na českém trhu od roku 2007 a krátké době se zde zařadila mezi důležité zprostředkovatele služeb cestovního ruchu.

Více na www.ckneckermann.cz

Reklama