5e8c51ad6b63aobrazek.pngHojné návštěvy koledníků můžeme vyměnit za čas strávený v (ideálně) odlehlé přírodě, která přímo vybízí k vyzkoušení nových sportů jako je například Nordic walking. Kdo by přece jen chtěl zůstat raději doma, může si to alespoň krásně vyzdobit květinami či jarními dekoracemi.

Pro ty, kteří vyrazí do přírody za sportem
Pokud se rozhodnete trávit Velikonoce alespoň trochu aktivně, nejlepší, co v tuto dobu můžete udělat, je odjet někam, kde nepotkáte ani živáčka. Pobyt v přírodě má hned několik výhod – nejen, že budete na čerstvém vzduchu a budete mít krásné výhledy, ale navíc si můžete dát i trochu do těla. Taková pěší túra vás pěkně protáhne, zlepší vaši fyzickou kondici, a navíc i posílí váš imunitní systém, což je v dnešní době velmi potřeba. Pokud chcete svou procházku dovést k dokonalosti, pořiďte si speciální sportovní hole na Nordic walking, které zajistí, že budete při túře rovnoměrně zatěžovat celé tělo a vydáte více energie.

Turistikou ku zdraví
Například tato dvoudílná hůl LEKI SPIN SHARK SL vás podpoří na každém povrchu. Nezáleží tedy, jestli půjdete do terénu v lese nebo budete chtít zdolat nedalekou louku. Díky systému Speed Lock+ ji můžete nastavit do výšky v rozmezí mezi 100 až 130 cm a anatomicky formované nastavitelné poutko a dvoukomponentní korková rukojeť přenese vaši sílu beze ztrát přímo na povrch cesty.

5e8c4d5334dbaobrazek.pngHůl pro Nordic Walking LEKI SPIN SHARD SL, 2 090 Kč, www.shop.leki.cz

Pro sportovce, kteří potřebují nižší výšku hole, bude ideální typ LEKI TRAVELER ALU, který je možný nastavit do výšky 66 až 130 cm. I tato hůl je vhodná pro všechny povrchy, včetně těch hladkých jako je silnice. Hůl je vybavena systémem Trigger Shark 2.0, který zajistí maximální přenos síly.

5e8c4dd207d56obrazek.pngHůl pro Nordic Walking LEKI TRAVELER ALU, 2 590 Kč, www.shop.leki.cz

Kvalitní boty jsou základem úspěchu
Na túru, a obzvlášť, pokud se chystáte na Nordic walking, je nutné mít i vhodnou obuv. Jestliže víte, že se jednou vydáte do hor, podruhé do lesů a poté zase budete chodit převážně po zpevněném povrchu jako je silnice, nejlepší bude zvolit univerzální typ obuvi.

Model Wave Ibuki 2 značky Mizuno má odolnou podešev X10 se speciálním vzorkem, který zajistí vynikající přilnavost a stabilitu. Na boty se tedy můžete spolehnout, i když budete zdolávat vrcholky hor nebo půjdete na odpolední procházku po stezce. Výhodou je také lehký a prodyšný bezešvý vršek a krásný je samozřejmě i jednoduchý, ale stylový design boty.

5e8c4e6613442obrazek.pngMuzino Wave Ibuku 2, 2 590 Kč, www.mizuno.eu

V dobrém oblečení není ani teplo, ani zima
Do přírody se musíte vybavit i kvalitním oblečením, a to nejlépe takovým, které vám nijak nebrání v pohybu, hřeje vás a zároveň odvádí pot, takže neprochladnete. Na začátek jara, kdy slunce ještě nehřeje ve své plné síle, je ideální volbou unisex bunda Mizuno HINERI BT SHOFTSHELL, která ochrání i před větrem a deštěm. Tato bunda má navíc i zateplený límec a reflexní prvky, které zajistí vaši bezpečnost i při snížené viditelnosti.

5e8c4ed620de0obrazek.pngMizuno HINERI BT SHOFTSHELL

Přiberte čtyřnohého kámoše
Jak praví známé rčení, ve dvou se to lépe táhne. Proto s sebou na výlet do přírody přiberte také svého psího parťáka. Že vlastního chlupáče nemáte? V tom případě můžete udělat dobrý skutek a vyvézt na procházku třeba pejska od sousedů nebo babičky. Vězte, že po dnech doma na gauči ocení delší pobyt na čerstvém vzduchu stejně jako vy. Na cestu mu nezapomeňte přibalit nějakou dobrotu, aby po výkonu nestrádal hlady. Jako výchovný úplatek i vysokohorská svačinka poslouží například pamlsky Brit Functional Snack, které díky funkčním komponentům fungují také jako zdraví prospěšný doplněk pravidelné stravy.

5e8c4f1d7a73eobrazek.pngBrit Functional Snack 150 g, 79 Kč, www.krmivo-brit.cz

Bez vodítka ani ránu
5e8c4f5ced029obrazek.pngPři toulkách přírodou nezapomeňte ani na kvalitní vodítko BROK., které potrhne osobnost vašeho čtyřnohého parťáka. Je ručně vyráběné z jemné 100% bavlny, která je měkká a poddajná, ale zároveň pevná. Neřeže do ruky ani v okamžiku, kdy pejsek zatáhne. Uzly jsou ručně vázané a kombinované tak, aby vydržely tah i náhlé škubnutí. Pro větší pevnost je navíc uzel u obojku zpevněn voskovanou nití. Protože jsou produkty barveny ručně, nejsou strojově stejné a každý kus je originál. Barev je mnoho, od duhových a módních ombré odstínů až k stylově “pocákaným“ vzorům. Vodítka zakoupíte na www.brokivy.cz.

Pro ty, kteří stráví Velikonoce doma
Pokud během Velikonoc žádné výlety do přírody neplánujete a chcete svátky jara strávit spíše doma, musíte si to udělat co nejhezčí. Klidně si naplánujte menší jarní úklid a protřiďte skříně i hlavu. Domov v novém kabátě pak náležitě vyzdobte.

Atypické vajíčko
Ve velikonoční výzdobě nesmí chybět jeden z hlavních symbolů těchto svátků, a sice vajíčko. V železnobrodské sklárně DT GLASS však šli ještě o krok dál a vyrobili foukaná vajíčka, která se navíc dají využít i jako svícny pro čajovou svíčku. Motivů je v nabídce hned několik, tento laděný do zlatých tónů zdobený růžovými kamínky je nadčasový, a může tak být součástí interiéru i po skončení Velikonoc.

5e8c4fab4cf6cobrazek.pngDT GLASS, Vajíčko malované pro čajovou svíčku – zlatá dekorace s růžovými kamínky, 339 Kč

Jako velikonoční ozdoba a zároveň svícen poslouží i tento malovaný zajíček. Tato figurka potěší zejména ty, kteří chtějí svůj domov vyzdobit tradičními symboly svátků jara.

5e8c504c45660obrazek.pngDT GLASS, Zajíček malovaný pro čajovou svíčku, 499 Kč

Kouzlo jarních květin
Váš domov krásně rozjasní i rozkvetlé květiny. Nezáleží přitom na tom, zda si je přinesete z obchodu nebo ze zahrádky, radost vám budou dělat vždy. Stačí je dát do vázy na stůl, na poličku nebo do ložnice na noční stolek a o jarní atmosféru a dobrou náladu bude postaráno!

5e8c50c3d790dobrazek.png
DT GLASS, Silnostěnná kulatá váza MAXI, 309 Kč
5e8c50eb1735cobrazek.png
DT GLASS, Čtyřramenná váza Žonglér, 599 Kč

Reklama