profimedia-0237939928.jpg

Velikonoční mše v katedrále Santhome v Chennaii / Foto: Profimedia

I když se 2,3 % křesťanů žijících v Indii může na první pohled jevit jako malé množství, vzhledem k tomu, že je Indie druhou nejlidnatější zemí na světě s 1,3 miliardou obyvatel, je jich poměrně dost -  kolem 25 milionů.


Velikonoční oslavy do země přinesli Britové během britské okupace. K tradičním pokrmům v tomto ročním období patří ovocné koláče Simnel s dvěma vrstvami mandlové pasty. Ty se tradičně podávají na Velikonoční neděli. 

shutterstock-1293376861.jpg

Foto: Shutterstock


Jedním z nejoblíbenějších míst, které křesťané během Velikonoc navštěvují, je kostel Panny Marie Neposkvrněného početí v nejmenším státě Indie Goa. Zde je společně s Bombají největší počet křesťanů.


Součástí oslav jsou také velikonoční vajíčka a velikonoční zajíčci. Indové vajíčka doma nebarví, ale kupují je v obchodech, kde jsou během svátků dobře dostupná. Pak s nimi obdarují své děti.


V ulicích jsou během Velikonoc pořádány různé průvody, barevné karnevaly a představení, která ztvárňují znovuzrození Ježíše Krista a oslavují jeho vzkříšení. Na Velký pátek je v Indii státní svátek.

profimedia-0281221970.jpg

Muži nesoucí sochu Krista v kalvárii kolem domu Ducha svatého během velikonoční procesí / Foto: Profimedia

Reklama