Lyžování v jarním počasí má zvláštní půvab. Sníh se promění v třpytivý firn, jarní sluníčko se opírá do svahů a lyžování se tak stává opravdovým požitkem. A kde jinde si lyžování v tričku vychutnat, než v sousedním Rakousku. Jednou z nejoblíbenějších destinací je oblast Solné komory, kde se dá lyžovat až do poloviny dubna.

Tauplitz

Jaro už vysílá své první posly, na obloze září slunce, teploty jsou příjemně vysoké a sníh dosáhl dokonalé konzistence - firnu. Ve Štýrsku nastal čas slunečného lyžování. Pohoda na upravených svazích zalitých sluncem láká milovníky zimních sportů i ty, kteří se chtějí třeba jen nechat hřát paprsky jarního slunce a přitom se kochat nádhernými výhledy.

Velikonoční tradice

Oblast Solné komory se díky solným dolům liší od většiny ostatních turistických regionů v Rakousku. Sůl znamenala nekončící zdroj bohatství a s tím související se rozvoj kultury, umění a tradic. Nikde jinde v Rakousku nenajdete krásnější kroje, tzv. dirndly a kožené kalhoty s padacím mostem. Zpestřete si velikonoční lyžování návštěvou velikonočních trhů a pozorováním místních velikonočních tradic.

Tauplitz

Čtyři metry sněhu

Zdá se to až neuvěřitelné, ale i v současném slunečném počasí zůstává na vrcholcích hor kolem 4 metrů sněhu a dole v údolí necelý metr. Sněhová jistota v kombinaci se sluníčkem a nádhernými výhledy na horské masívy Dachsteinu a Loseru láká na jarní lyžování do oblasti Salzkammergut Ausseerland. Kromě dvou lyžařských středisek Tauplitz a Loser, jsou zde velmi populární běžky a sněžnice.

Běžkařské trasy najdete na zasněžených slatinách mezi horskými vesničkami Bad Mitterndorf a Pichl Kainisch, běhat na lyžích můžete od jezera Odensee, přes Bad Mittendorf až ke Kulmu, největšímu přírodnímu areálu pro lety na lyžích na světě. A nejlepší trasy najdete na náhorní plošině Tauplitzalm, kde běžkují i mistři světa a olympijští vítězové. Důvod je jednoduchý - naprostá sněhová jistota.

Tauplitz

Ze stopy do lázní

V horském městečku Bad Mittendorf čeká na všechny lákavá odměna. Termální lázně Grimming Therme leží přímo u běžkařské stopy. To ocení i jednodenní návštěvníci, kteří zde mohou zakončit lyžařský den. Ostatně pokud se po sportu začne ozývat ten či onen sval, není nic příjemnějšího než si odpočinout v sauně nebo v bazénu a načerpat tak nové síly.

Více informací:

adresa

Reklama