Uzené patří k velikonoční tabuli. Jak vybrat do dobré uzené? My jsme měli možnost vyzkoušet uzenou pečeni z řeznictví Globus. Jak naše testování dopadlo?

Globus

Klára Křížová: Toto testování mne potěšilo, mám ráda maso a uzené si pravidelně doma dopřáváme. Buď ho děláme se špenátem a bramborovým knedlíkem, s bramborovou kaší, s čočkou nebo s noky. Já jsem se rozhodla pro čočku, kterou máme všichni rádi.  Uzená pečeně byla krásně voňavá. Nakrájela jsem ji na plátky a dala ji do trouby. Maso bylo velmi dobré. Křehké, voňavé, výborná chuť. Vím, že v Globusu je řeznictví opravdu dobré, ráda tam jezdím nakupovat, i když to mám z domova trochu z ruky. Pokud budete na Velikonoce dělat uzené, inspirujte se naším testem.

glob6

Jitka Turková: Velmi ráda jsem se účastnila testování uzeného z Globusu. Naše rodina je „masožravá“, a tak byla radost veliká.

Krásný kus voňavého uzeného jsem vařila v celku ve vodě cca 1 hodinu, mezitím jsem si připravila bramborovou kaši, do které jsem vmíchala čerstvou pažitku.

Po uvaření jsem maso nakrájela na plátky a podávala. Uzené maso z Globusu bylo vynikající, šťavnaté, nikoli vodové, jak běžně uzené z jiných řeznictví bývá. Uzení na bukovém dřevě je opravdu skvělé, dodává přirozenou uzenou chuť. Takovou chuť uzeného jsme ještě nezaznamenali! Určitě na Velikonoce koupím zase, rodina byla nadšená!!!!

Globus

Věra Forejtová: Já jsem se rozhodla celou pečeni upéct a podávat se špenátem a s bramborovým knedlíkem. Připravila jsem si cibulku, kterou jsem opražila a podlila. Vložila jsem na ni celou pečeni a pekla jsem ji do měkka.

Globus

Z výpeku jsem udělala přílohovou omáčku, maso jsem rozkrájela a podávala se špenátem a knedlíkem. Maso bylo libové, šťavnaté, prostě jsme si pochutnali. Díky výrazné chuti byla i omáčka výborná a nemusela jsem ji dochucovat. Za mě má jedničku!

Globus

Proč je uzené maso z Globusu tak dobré?

Řezníci maso nakládají do láku, který obsahuje sůl a extrakty koření. Poté se však maso nevaří, ale putuje rovnou do udírny. Díky tomu si zachovává svou přirozenou plnou masitou chuť. Poctivé uzení probíhá na bukovém dřevě, které masu dodá to správné aroma. Po jeho zakoupení je uzené doma potřeba tepelně upravit, ideálně na páře, která nejlépe udrží jeho šťavnatost, a to cca 1 hodinu dle velikosti kusu. Finálním výsledkem je pak vskutku šťavnaté, výborně chutnající a náramně vonící uzené maso, které neztrácí svou přirozenou masovou chuť, a po kterém se bude olizovat nejeden koledník. Šťavnaté uzené maso seženete v řeznictvích hypermarketů Globus za 99 Kč/1 kg.

Velikonoční nádivka: V řeznictvích hypermarketů Globus pro vás ve speciální sváteční nabídce připravili i tradiční velikonoční nádivku plnou tohoto šťavnatého uzeného masa. Vyzkoušejte! Velikonoční nádivku dostanete za 69 Kč/1kg.

Globus

Maso a uzeniny z řeznictví Globus – Vždy kvalitní a čerstvé

V zázemí každého hypermarketu Globus je řeznická a uzenářská dílna. Proto vám každý den nabízíme maso nejvyšší kvality i čerstvosti a zásadně v kuchyňské úpravě.

Při výrobě uzenin vycházíme z úspěšné tradice českého uzenářství, takže neobsahují žádné náhražky ani  zbytečné chemické přísady.  Na většině z nich si mohou pochutnat například i ti, co musí dodržovat bezlepkovou dietu.

Více o nabídce Globus najdete na stránce www.globus.cz. Advertisement

Reklama