Jako každý jiný den vnímá Velikonoce čtenářka Malinke-kote. Jako malá je měla ráda,a le postupem času je více a více ignorovala, až se dostala do stádia, kdy jsou jí Velikonoce vlastně jedno.

Vztah čtenářky Malinke-kote k Velikonocům je přehlíživý. Budou, budou, nebudou, nebudou, svět se nezboří...


Přeji všem pěkný den,

téma Velikonoce zajímavé, jako malá jsem je měla ráda, i když jsem vždycky dostala pomlázkou, ale nejraději jsem měla tu sladkou odměnu, kterou jsme dostávali od rodičů a od babičky. Postupem času jsme Velikonoce ignorovali. Vypínaly zvonek, aby někdo nerušil. Byli spokojeně doma a koukali na pohádky. Když chtěl někdo z rodiny přijít, musel se ozvat telefonicky, aby jsme jim otevřeli. Už jsme ani nedostávali sladkosti, jenom od babičky, která nám je dává dodnes.

Pro mě jsou Velikonoce jako každý jiný den a i letos to neřeším. Každý rok nám přítelovo mamka pekla beránka, letos ho asi péct nebude, ale mě to nevadí. Budu vklidu sedět s přítelem doma a koukat na televizi :-) Přítel tento svátek také neřeší a u nás v Klášterci když se jen tak letmo podívám vždy z okna tak ani nikdo skoro nechodí. V Jirkově je to horší, tam jsou nebezpečný lidé tmavší pleti a tak raději nechodím ani venčit psa.

Poslední tři roky jsem dostávala nějakou dobrotu od přítelovo mamky, ale většinou nám dává ovoce, to je důležitější :-) Takže vlastně Velikonoční nadílku stále dostávám, ale jinak pro nás tento den není ničím zvláštním. Dokonce jsme chtěli včéra ochutnat zelené pivo, ale nakonec jsme nikam nešly, takže stále je pro nás toto pivo tabu, ale vůbec mi to nevadí.

Jsem zvědavá, zda letos bude zase beránek a když ne tak to nevadí. Bude třeba něco jiného, co vyjde levněji. Jinak co se týká zdobení vajíček, tak určitě nezdobím, nemám k tomu žádný důvod a vajíčka jsou v dnešní době příšerně drahé, takže je ani nekupujeme. Nijak je nepotřebujeme. Ani jako malá jsem snad chlapce vodou nepolévala. Mě ty Velikonoce nic neříkali ani když jsem byla malá. Když někdo zazvonil, buď jsem nebyla doma a nebo jsem se obětovala a šla zase do pokoje koukat na pohádky. A co se týká mše, tak jsem nikdy nebyla a ani mě to nikdy neláká.

Přeji všem pěkný zbytek dne i když pro mě bude nepříjemný, zachvíli se chystám k zubaři :-(

Malinke-kote

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 6. dubna 2012: Velikonoce

  • Máte ráda Velikonoce?
  • Chystáte se na ně, nebo je bojkotujete?
  • A jak vlastně ty vaše Velikonoce vypadají?
  • Pečete beránka? Zdobíte vajíčka? Chystáte se na pomlázku? Poléváte chlapce vodou? Chodíte na mši? ...

Pište mi své velikonoční postřehy. Jsem opravdu zvědavý, jak tento svátek u vás probíhá, jestli ctíte velikonoční tradice, nebo se jim vyhýbáte, anebo třeba máte nějaké vlastní... Své příspěvky mi posílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže), a to nejpozději 6.4.2012 do 15.00 hodin. Chcete-li mít šanci na pěkný velikonoční dárek, který mám tentokrát připravený pro tři přispěvatelky, ať je váš text dlouhý alespoň jako tento odstavec. A co že to bude tentokrát za dárek? Sladký velikonoční balíček Toffifee, který vidíte níže na obrázku.

Toffifee

Reklama