Vzkazuje všem Ženám-in náš čtenář s nickem stonehod. Přečtěte si zajímavé povídání o tom, jak slaví velikonoce a jak to udělat, aby se tyto krásné jarní svátky nezvrhly v bohapustou chlastačku a necitlivé bití ženských zadnic.

Milá redakce Žena-In,tolik negativních reakcí, co zde čtu o velikonocích, jsem tedy nečekal. A abych pravdu řekl, překvapuje mě to. Ale jelikož jsem ze slovenské vísky, kde se velikonoce opravdu držely, tak jsem své tři děti o tu krásnou tradici nechtěl připravit. U nás se polévalo vodou a pak voňavkou a vůbec se nepoužívala pomlázka. A zajímavostí bylo, že následující den nás holky mohly vyplatit stejně jak my je na velikonoce.

My jsme dlouholetá parta kamarádů, která tuto tradici dodržuje. A není to o tom vypít kvanta kořalky a do ruda zmrskat všechny ženy v rodině. Je to o tom, přijít ke známým, symbolicky vyšlehat a v klidu posedět a popovídat si. To netvrdím, že si panáčka nedáme. Dokonce ani nedržíme tradici, že velikonoce končí v poledne, protože ani jednoho známého z party nesmíme vynechat. Nikdo by nám totiž neodpustil, kdybychom se nestavili. A velikonoce končíme všichni u švagra na zahradě, kde se sejdeme už i s drahými polovičkami a je co si povídat až do pozdních hodin. Tradičně si bereme druhý den dovolenou.

Mám dva kluky a holku a všichni se mnou od malička jezdili po koledě a strašně se těšili. A když bylo holce osm let, tak sama přestala jezdit a naopak sama chystala koledu pro koledníky. Když jí bylo kolem dvanácti let, tak napsala krásnou slohovou práci na téma „Můj nejkrásnější den v roce“ A můžete jednou hádat, o čem to bylo. Ano o velikonocích.

Proto Vám, milé dámy, posílám vzkaz. Velikonoce nejsou od toho, abychom je nenáviděli, kvůli bití a kořalce. Velikonoce jsou tu proto, že to je krásný svátek jara, kde se lidi sejdou a rozdávají radost v podobě koledy a obráceně pomocí vlastnoručně upletené pomlázky. Ono totiž „jaký si to uděláš, takový to máš“

Váš stonehod

Milý stonehod, děkuji za pěkné velikonoční zamyšlení. Kdyby u všech probíhaly velikonoce tak, jako u vás, tak by asi nebyl důvod k tomu je nesnášet

Text nebyl redakčně upraven

Napíšete nám také něco o svých velikonocích? Proč je máte rády a jak si je udělat hezkými?

Na vaše příspěvky a velikonoční fotky se těším na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama